Ana Sayfa
Lokasyonlar

Çanakkale Havalimanı Araç Kiralama

Çanakkale Havalimanı, 1995 yılında hizmete girmiş ve şehre uzaklığı 5 km’dir. 2008 yılında açılan yeni terminali ile yolcu kapasitesini arttırmıştır. Çanakkale Havalimanı ile çevre bölgelere ve Çanakkale merkezine ulaşımın kolaylaşması turizme katkı sağlamıştır.

Çanakkale Havalimanı araç kiralama ihtiyacı özellikle son dönemlerde yolcu ve sefer sayılarındaki artışla doğru orantılı olarak artmaktadır.

RentiCar araç kiralamada size en kaliteli hizmeti sunuyor. Yolcuların güvenliği ve konforunu ön planda tutan RentiCar, Çanakkale’de de seyahat severlerin yanında.

Çanakkale’de Gezilecek Yerler

Çanakkale, 1. Dünya Savaşı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş dönemlerinde önem arz eden şehirlerden biridir. Türk milletinin varlığının tekrardan hayat bulduğu, tarihinin hüzün ve gururla kaplı olduğu şehir.

Sizler için şehrin mutlaka görülmesi gereken yerlerine değindik:

Çanakkale Şehitliği

Çanakkale’nin görülmesi gereken ilk yeri Çanakkale Şehitliği’dir. Savaşlar sırasında yaşamını yitiren Türk askerlerinin anısını yaşatması; Türk milletinin vatan uğruna olan bu fedakarlığı görmesi ve unutmaması için yapılmıştır.

Truva Antik Kenti

Antik kentler arasında Dünya’da en meşhur olanlar arasında yer alır. Varsayımlara göre MÖ 3.000’li yıllarda ilk yerleşimin yapıldığına inanılıyor. Dünya Miras Listesi’ne girmiş nadide yerlerden biridir.

Çanakkale Merkez

Çanakkale merkez bu şehre gidenleri mutlaka görmesi gereken mekânlarda ön sıradadır. Boğaz manzarası eşliğinde kordonda bir yürüyüş yapmadan bu şehri gezdiğinizi söylememenizi öneririz. Şehrin kendine has ruhunu mutlaka hissetmelisiniz.

Assos Antik Kenti

Behramkale Köyü, Assos olarak da biliniyor. MÖ 900’lü yıllardan beri var olan kent, şehrin en yüksek ve en güzel manzarasında inşa edilmiştir. Assos Antik Kent gibi tarihî varlıkların yanı sıra; havası, huzurlu ortamı, muhteşem denizi ile mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Antik Kenti gezmek için iki giriş vardır. Biri köyün içinden geçerek ulaşacağınız, sizi en tepedeki Athena Tapınağı'na götüren kapı. Diğeri de limana inerken soldaki eski batı kapısı. Buradan günbatımı kesinlikle görülmeye değerdir.

Çanakkale Havalimanı Araç Kiralama Seçenekleri

Çanakkale Havalimanı araç kiralama konusunda yüksek talep gören bir bölgedir. Türk milletinin bu şehre duygusal bir bağı vardır. Ayrıca muhteşem doğası ile her mevsim turist akınına uğrayan şehirlerimizdendir.  RentiCar, Çanakkale Havalimanı ve şehir merkezinde bulunan iş ortaklarının ofisinde seyahat severlere kaliteli hizmet sunuyor. RentiCar, hijyen ve temizlik konusunda yüksek standartlarda hizmet verip arzu edilen sürüş tarzına uygun araçlarıyla her daim yanınızda. Güvenli bir yolculuk için RentiCar’ı tercih edin.

Çanakkale Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular