Ana Sayfa
Lokasyonlar

Malatya Araç Kiralama & Malatya Rent a Car

Malatya, zengin tarihi ve güzel mutfak lezzetleriyle ziyaretçilerini büyüleyen, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir şehrimizdir. Malatya; Medler, Persler, Hititler, Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu gibi birçok tarihî uygarlığa ev sahipliği yapmıştır ve aynı zamanda Doğu Anadolu Bölgesi’nin en gelişmiş şehirlerinden biri olarak görülmektedir.

Her yıl birçok konuk Malatya’yı keşfetmek için hava yolu aracılığı ile hem iç hatlardan hem de dış hatlardan gelmektedir. Hava yolunu kullananlar için en popüler ulaşım sağlama noktalarından biri ise Malatya Havalimanı araç kiralama firmalarıdır. Aynı zamanda, şehir merkezine hızlı ve konforlu bir ulaşım için ister iş,  ister gezi amaçlı olsun, Malatya rent a car firmaları da çokça tercih edilmektedir.

Şehir içi ulaşımı son derece kolay bir hâle getiren Malatya araç kiralama hizmetleri, bu güzel şehri gezerken çok yardımcı olmaktadır. Ziyaretçiler seyahatlerini, gezilecek yerlerin arasındaki mesafeyi dert etmeden gerçekleştirebilmektedir. Şehrin popüler noktalarını özgürce, toplu taşımaların yaratacağı vakit kısıtlamaları ile uğraşmadan keşfedebilirler.

Malatya araç kiralama yapmak, kendi arabanızın rahatlığında, konforlu ve hızlı çözümler sunmaktadır. Malatya, tarihteki ilk yerleşim yerlerine ev sahipliği yaptığından dolayı, tarih kokusu şehre hâkimdir. Malatya’yı görmeye gelenler ise bu tarihi atmosferden büyüklenmekten kendilerini alamazlar.

Malatya’ya tipik karasal iklimin hâkim olduğundan kışları yağışlı ve soğuk geçmektedir. Yazları ise sıcak ve kurak geçmektedir. Ziyaret edilebilecek en iyi zaman ise ilkbahar ve yaz ayları olarak görülmektedir. Bu yüzden sebebi ziyareti keyifli bir seyahat olanlar daha çok bahar mevsimini tercih etmektedir.

RentiCar ile Güvenilir Malatya Oto Kiralama

Araç kiralama Malatya şehrimizde de çok talep gören bir ulaşım yoludur. Araç kiralamanın sunduğu hızlı çözümler ve hâkimi olunmayan farklı bir şehirde sağlayacağı rahatlık, Malatya rent a car firmalarında da artışa sebebiyet vermektedir. Fakat firma çokluğu, müşterilerde hangi firmadan kaliteli bir hizmet alabileceği konusunda soru işaretleri oluşturabilmektedir.

RentiCar ise soru işaretlerini silmek için, tamamen müşteri odaklı bir çalışma politikası gösterir. Şeffaflıkla halledilen prosedürlerde hata payı minimuma indirilmiştir, bu yüzden Malatya araç kiralama yapmak çok daha konforlu bir hâle gelmiştir.

RentiCar’ın geniş iş ortağı yelpazesi sayesinde araba kiralama Malatya şehrinde de mümkündür. RentiCar’ın anlaşmalı firmaları müşterilerine en kaliteli ve güvenilir hizmeti sunmak için çalışmaktadır. Ayrıcalıklı hizmetler müşterilerin yüzünü araç kiralarken de güldürmektedir. Bu yüzden Malatya araç kiralama yaparken RentiCar’ı tercih edenler, Malatya’da eşsiz anılar biriktirirken onlara dost olacak en uygun aracı bulabilirler.

Malatya’da Gezilecek ve Görülecek Yerler

Malatya göz alıcı tarihî yapılara ve doğal güzelliklere sahiptir. Gezilip görülmesi gereken birçok yer vardır fakat bazı bölgeler ziyaretçiler tarafından daha çok rağbet görmektedir.

Malatya, mutfağı ile de meşhurdur. Malatya’nın mutfağı denilince ise akla ilk gelen Malatya kayısısı olsa bile kültürel çeşitliliği bol olan bir mutfak kültürüne sahiptir. Birçok medeniyete tarihte ev sahipliği yapan bir konumda olan Malatya, sadece kayısı ile sınırlı değildir. Et ve bulgur mutfak kültüründe de ağırlıklı olarak yer almaktadır. Analı kızlı, sumaklı ekşili çorba, sıkma köfte, ayva köftesi ve daha birçok köfte çeşidi Malatya mutfağının önde gelenlerindendir.

Malatya Kalesi

Roma İmparatorluğu Titus Dönemi’ne ait Lejyon Karargâhı olarak yapılmaya başlanmıştır. Bu kalenin yapımı çok uzun sürmüş olup 527 ile 565 yılları arasında Justinianos zamanında surlar son şekillerine anca sahip olmuşlardır. Evliya Çelebi’nin Seyahatname’sinde bu surların özelliklerinden bahsedilmektedir. Tarihe konukluk etmek için bu surların havasını mutlaka almanız gerekmektedir.

Orduzu Çınar Ağacı

İnanılana göre, 8. yüzyılda yaşadığına inanılan Battalgazi hayvanlarını buraya sulamaya getirmiştir. Suladıktan sonra elindeki çınar çubuğunu suyun kenarına dikmiş ve o çubuktan da bugünkü çınar ağacı yetişmiştir. Ömrü çok eskiye dayanan bu ağaç, tarihin ne kadar köklü olduğunu göstermektedir.

Malatya Müzesi

Seyahat ederken müzeleri de keşfetmek isteyenler için Malatya Müzesi; Neolitik, Kalkolitik, Tun, Hitit, Urartu, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait eserleri çatısı altında korumaktadır. Kılıç ve mızrak uçları, insan mezarları, mühür baskılar ve kral mezarları müzedeki eserlerden birkaçı olmak üzere, Malatya’nın tarihini gözler önüne seren zengin koleksiyonu, müze severleri de kendine hayran bırakmaktadır.

Tohma Kanyonu ve Kudret Havuzu

Gezilerde de maceradan vazgeçemeyenler için içerisinde rafting, trekking, foto safari ve tırmanış gibi aktiviteler gerçekleştirilen Tohma Kanyon’u toplamda 8 kilometre uzunluğundadır. Termal kaplıca suyunda şifa bulmak isteyenler ise içerisindeki Kudret Havuzu’na girmektedirler. Cilt, romatizma, eklem ve kas ağrılarına çare sunduğu söylenen havuz, her yıl ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Bunlar ve daha birçok güzel bölgeyi keşfedebilmek için ise en hızlı ulaşım yolu Malatya oto kiralama yapmaktır. Böylece bölgeler arası mesafeleri dert etmeden ve toplu taşımaların vakit kısıtlamalarına maruz kalmadan Malatya’yı doyasıya keşfedebilirsiniz.

Malatya Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Malatya araç kiralama yaparken öncelikle bir araç araştırması yapmanız gerekebilir. Hem size en uygun aracı bulabilmek için hem de bütçenizi sarsmayacak bir Malatya araba kiralama işlemi yapabilmek için ön araştırma yapmak iyi bir tercih olacaktır.

İhtiyacınıza en uygun aracı bulabilmek için ise RentiCar’ın web sitesindeki filtreleme seçeneğini kullanarak, tercih etmek istediğiniz aracın yakıt türünü, vites tipini, segment özelliklerini filtreleyerek çok daha hızlı bir araştırma gerçekleştirebilirsiniz.

Malatya oto kiralama işlemleri hakkında aklınıza takılan sorular veya fiyat teklifleri için RentiCar’ın İletişim Merkezi’ni arayabilirsiniz. Kendinize uygun araca karar verdikten sonra ise RentiCar’ın web sitesinden veya İletişim Merkezi’ni arayarak rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

Malatya araç kiralama yapmak için rezervasyonunuzu oluşturduktan sonra ise tarafınıza, aracı teslim alırken de mutlaka yanınıza bulundurmanız gereken Rezervasyon Bilgi Formu iletilir. Bir sonraki aşama ise ödeme adımına geçmektir, hesaplanan araç kiralama bedeline onay verildikten sonra kredi kartı veya banka kartı üzerinden tahsilat gerçekleştirilir. Aracı teslim alma aşamasında ise sürücünün yanında mutlaka kendine ait kredi kartı, kimlik, sürücü belgesi ve Rezervasyon Belgesi bulunmalıdır. Malatya rent a car işleminiz bu şekilde ilerleyecektir.

Malatya oto kiralama işleminizi kısa dönem veya uzun dönem olarak yapabilirsiniz. Uzun dönem kiralamalar fiyat olarak daha avantajlı olsa da Malatya’daki seyahatiniz kısa süreli ise size en uygun süreyi seçip araç kiralama işleminize devam edebilirsiniz.

Depozito tutarı, aracı teslim alma aşamasında sürücüye ait kredi kartından çekilir. Malatya araç kiralama yaparken de uygulanmakta olan genel kurallar ise sürücünün en az 21 yaşında olması ve minimum 1 yıllık B grubu sürücü belgesi sahibi olma koşulu aranmasıdır. Fakat bu uygulamalar firmadan firmaya değişiklik gösterebilmektedir.

Malatya kiralık araç sürecinizin sonuna geldiğinizde ise, aracı iade etmeye giderken, yanınızda ruhsat, anahtar, teslim formu gibi araç tesliminde alınan tüm evrak ve eşyalar bulunmalıdır. Araç başında ilgili firma yetkilisi ile gerekli kontroller sağlandıktan sonra ise Araç İade Formu mutlaka doldurulması gereken bir belgedir.

Malatya Araç Kiralama Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Araba kiralama Malatya şehrinde de çokça talep gören bir ulaşım seçeneği olduğundan dolayı firma çokluğu arasında güvenilir bir firma bulabilmek çok önemlidir. Firmanızın güvenilir olması, daha sonra karşınıza çıkacak sürpriz ücretlendirmelerden sizi koruyacaktır.

RentiCar’ın sahip olduğu şeffaf hizmet politikası, müşterilerine güven aşılamaktadır. RentiCar’da ödeyeceğiniz ücret baştan bellidir, bu yüzden daha sonradan başka ücretler ile uğraşmazsınız.

Dikkat etmeniz gereken bir başka husus ise Malatya rent a car firmanızın size sunacağı sözleşmeyi dikkatlice okumaktır. Bu sözleşmede hem araç kiralayan müşterinin hem de araç kiralama firmasının hakları yer almaktadır. Araç kiralama süreniz içerisinde oluşabilecek sorunlarda araç kiralama firmanızın uygulayacağı adımlar bu sözleşmede yer almaktadır. Mağdur olmamak adına, sözleşmede yer alan haklarınızı bilmek sizin yararınıza olacaktır.

Malatya araç kiralama yaparken 30 günden az olmak üzere günlük kiralamalar, 30 gün ve üzeri olmak üzere ise aylık kiralamalar yapılabilmektedir. Aylık kiralamalarda aracın muayene sorumluluğu aracın kiralandığı firmaya aittir.

Kiraladığınız aracın muayene ve egzoz ölçüm zamanları geldiğinde ise firmanız tarafından size hatırlatılmaktadır. Aylık kiralık araç süreleri uzatmak istendiğinizde, talebiniz kiralama firmalarının uygunluk durumuna göre onaylanmaktadır. 

Malatya Araç Kiralama Fiyatları

Malatya araç kiralama fiyatları rezerve ettirdiğiniz aracın segmenti, modeli, markası, yakıt türü, vites tipi ve depozito tutarı gibi özelliklere göre değişiklik göstermektedir.

Her Malatya rent a car firmasının kendine has prosedürleri olduğundan ve kiralanacak aracın özelliklerinin farklılığından dolayı araçlar sabit bir fiyat üzerinden değerlendirilememektedir. Fakat Malatya kiralık araç işleminize başlamadan önce fiyat ve araç araştırması yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Böylece tercih edeceğiniz araç için nasıl bir bütçe oluşturmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

RentiCar’ın İletişim Merkezi’ni arayarak çözüm odaklı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. İletişim  Merkezi’nde kiralama işlemleri hakkında aklınıza takılan her türlü sorunuza bir cevap bulabileceksiniz. 

Malatya araç kiralama fiyatları üzerinde etkisi olan bir başka husus ise, kiralama işleminizin yanında isteyeceğiniz ek hizmetlerdir. Bunlar navigasyon, ek sürücü ve daha birçok ek özellik olarak değişmektedir. Malatya oto kiralama zamanınızın hafta sonu veya resmi tatillere gelmesi gibi durumlar da fiyatlarda farklılığa sebep olabilmektedir.

Aynı zamanda tercih ettiğiniz aracın tedarik durumu veya stokta az bulunması gibi hususlar da fiyat üzerinde etki edebilmektedir. Aylık araç kiralama yapmak fiyat olarak, kısa vadeli kiralamalardan daha avantajlı bir hâle gelse bile fiyatlandırmalar seçeceğiniz detaylara göre değişmektedir.

Tüm bu olasılıkları da göz önünde bulundurmanız, size en uygun aracı kiralamanızda çok büyük bir yardım sağlayacaktır. RentiCar, Malatya araç kiralama yapmak isteyenlerin bu hizmetlerden rahatlıkla yararlanabilmesi için 12 aya varan taksit imkânları ve kampanyalar sunmaktadır.

Ayrıca, RentiCar’ın web sitesinde promosyon kodları ile karşılaşabilir, araç kiralama işlemlerinizi çok daha uygun fiyatlı bir hâle getirebilirsiniz. Siz de RentiCar’ın Malatya rent a car hizmetlerinden yararlanın, Malatya’daki seyahatiniz boyunca kaliteli ve güvenilir bir deneyimin tadını çıkarın.

Malatya Havalimanı Araç Kiralama

Otogar Araç Kiralama

Şehir Merkezi Araç Kiralama

Malatya Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular