Ana Sayfa
Nasıl Araç Kiralarım?

RentiCar’dan Nasıl Araç Kiralarım ?

Kiralama Öncesi

Araç kiralama sürecine başlamadan önce, ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi netleştirin. Kiralama süresi, seyahatin amacı ve yolcu sayısı gibi faktörlerinizi göz önünde bulundurun. Promosyon kodlarını ana sayfadaki arama kutucuğuna ekleyerek indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Lokasyon Seçimi

Kiralama yapacağınız lokasyonu seçin. Bu, havalimanı, şehir merkezi veya belirli bir adres olabilir. Lokasyonunuz, aracınızın alınacağı ve teslim edileceği yeri belirleyecektir.

nasıl araç kiralarım lokasyon seçimi

Araç Seçimi

İhtiyaçlarınıza uygun bir araç seçin. Ekonomik, orta sınıf, SUV veya lüks araçlar gibi çeşitli seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Araç özellikleri, bagaj kapasitesi ve yakıt türü gibi detayları inceleyin.

adım-2-araç-seçimi-1200x627px.jpg

Ek Hizmetler Seçimi

Ek hizmetler, kiralama deneyiminizi kişiselleştirmenize yardımcı olur. Ek sürücü, çocuk koltuğu ve kapsamlı hasar paketi gibi seçenekleri değerlendirin.

adım-3-ek-hizmetler-seçimi-1200x627px.jpg

Kullanıcı Bilgilerinin Girilmesi

Kiralama işlemini tamamlamak için kişisel bilgilerinizi girin. Bu, adınız, soyadınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız, T.C. kimlik numaranız ve doğum tarihinizi içermektedir.

adım-4-kullanıcı-bilgilerinin-girilmesi-1200x627px.jpg

Ödeme/Fatura İşlemleri

Kiralama bedelini ödeyin ve fatura bilgilerinizi girin. Kredi kartı veya banka kartı ödeme yöntemleri arasından seçim yapabilirsiniz.

adım-5-ödeme-fatura-işleri-1200x627px.jpg

Siparişin Tamamlanması

Tüm bilgileri doğruladıktan sonra kiralama işleminizi tamamlayın. Kiralama detaylarınız, onay numaranız ve aracı alacağınız lokasyon hakkında bilgiler içeren bir onay e-postası ve SMS’i alacaksınız.    
 

adım-6-siparişin-tamamlanması-1200x627px.jpg

Kiralama Sonrası 

teslim-alma-1200x627px.jpg

Teslim Alma

Aracınızı teslim alırken, kiralama şirketi tarafından belirlenen yerde ve zamanda hazır bulunun. Araç üzerinde herhangi bir hasar veya eksiklik olup olmadığını kontrol edin ve varsa bunları yetkiliye bildirin.

Nelere Dikkat Edilmeli?    
Araç kullanımı sırasında, aracın bakımı, hız limitleri, park kuralları ve trafik kurallarına dikkat edin. Araçta oluşabilecek hasarlar için sorumlu tutulabileceğinizi unutmayın.

Teslim Etme

Kiralama sürenizin sonunda, aracı önceden belirlenen lokasyona ve zamanda teslim edin. Araç teslimi sırasında, yakıt politikasına uyduğunuzdan emin olun.

Nelere Dikkat Edilmeli?    
Araç teslim edilirken, herhangi bir yeni hasar olup olmadığını kontrol edin ve aracın yakıt seviyesini kiralama sözleşmesinde belirtilen duruma getirin. Gecikmeler için ek ücretler uygulanabilir.

teslim-etme-1200x627px.jpg

Araç Kiralama Avantajları

Araç kiralama, istediğiniz zaman istediğiniz yere özgürce seyahat etme esnekliği sağlar, yeni ve bakımlı araçlarla konforlu bir deneyim sunar ve araç sahipliğinin ek maliyetlerinden sizi kurtarır.

Araç Kiralama Koşulları ve Şartları

İş ortaklarımızın politikalarına göre değişkenlik göstermekle birlikte genel uygulamada 21 yaş ve minimum 1 yıllık B grubu sürücü belgesi sahibi olma ve Findeks kredi notuna uygunluk koşulu aranmaktadır.

Kiralama İçin Gerekli Belgeler

Araç teslim alma aşamasında sürücünün yanında kendine ait kredi kartı, kimlik veya pasaport, sürücü belgesi ve rezervasyon belgesi mutlaka bulunmalıdır. Uluslararası sürücüler için uluslararası sürücü belgesi gereklidir. Depozito tutarı, aracı teslim alma aşamasında sürücünün kendine ait kredi kartından çekilir.

Araç Kiralama Şirketleri

SIXT, RentGo, GreenMotion, Mobilup gibi araç kiralama şirketleri, RentiCar'ın iş ortakları arasında yer alır ve geniş araç filoları ile çeşitli kiralama seçenekleri sunarlar. Her bir iş ortağı şirket, kendine has avantajlar ve özel promosyonlar ile fark yaratır.    
 

Araç Kiralama

Kampanyaları

Araç Kiralama Kampanyaları

Tümü

İş Ortaklarımız