Ana Sayfa
Aylık Araç Kiralama

Aylık Araç Kiralama

Aylık Araç Kiralama

Aylık Araç Kiralama Nedir?

Araç kiralamak günümüzde çokça tercih edilen bir ulaşım seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yolunuz farklı bir şehre, ülkeye düştüyse hâkim olmadığınız güzergâhlarda kaybolmaktan araç kiralayarak kurtulabilirsiniz. Araç kiralamayı tercih eden herkesin sebebi farklıdır. İş için başka şehre gelenler, güzel bir tatil planı kuranlar, gidecekleri bölgenin tarihî dokuları için gezi rotası oluşturmuş olanlar; fakat hepsinin ortak noktası rahat ve konforlu bir yolculuk için araç kiralamayı seçmiş olmalarıdır. Herkesin nedeni farklı olunca, tercih edecekleri araç kiralama çeşitleri de değişmektedir. Kısa süreli veya uzun süreli olarak farklı kiralama seçenekleri bulunmaktadır. Günlük kiralama 30 günden az, aylık araç kiralama ise 30 gün ve üzeri süreleri kapsamaktadır. Araç kiralama aylık olarak tercih edildiğinde masraf olarak daha uyguna gelmektedir, bu yüzden uzun vadeli kiralamalar kısa vadeliye oranla daha bütçe dostudur.

Araç kiralama firmalarından çokça tercih edilen hizmetler arasında aylık araç kiralama seçeneği gelmektedir. Şirketler de bu avantajlardan yararlanmak için uzun dönem kiralama seçeneklerini tercih etmektedir. Hem şirketler hem de aileler için kolay yönetilebilen aylık taksitli ödemeler ile maliyet planlaması daha kolay bir hâle gelmektedir. Özellikle yaz dönemlerinde aileler tatil planlarını yerine getirebilmek için aylık oto kiralama seçeneğine başvuruyorlar. Bu şekilde hem fiyat avantajlarından yararlanmış oluyorlar hem de ihtiyaçlarına uygun seçtikleri kiralık araç ile tatilin keyfini daha rahat çıkartabiliyorlar. Yaz dönemlerinin en uğrak noktalarından biri olan İzmir’de güzel bir tatil planı yaptıysanız İzmir araç kiralama hizmetlerinden yararlanmayı düşünebilirsiniz.

Aylık Araç Kiralama Fiyatları

Aylık araç kiralama fiyatları sabit bir fiyat üzerinden değerlendirilememektedir. Seçeceğiniz aracın segmenti, modeli, yakıt türü gibi tercih farkı içeren özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. RentiCar’ın web sitesindeki binlerce araç seçeneği içerisinden ihtiyacınıza ve bütçenize uygun modelleri filtreleyerek kolayca karşılaştırma yapabilirsiniz. Fiyat avantajlarından yararlanmak için günlük araç kiralama yerine aylık araç kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Aynı zamanda RentiCar’ın kampanyalarını takip ederek bütçenize dost olacak aracınızı kiralayabilirsiniz. Araç kiralama firmalarının en çok rağbet gördüğü İstanbul’da aylık kiralık araç çeşitleri de ivme kazanmıştır. İstanbul’un tarihî dokusunu ve turistik bölgelerine yolcuğunuz varsa İstanbul araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Kiralık aracınızla birlikte yapacağınız yolculukta, İstanbul’un boğaz manzarası çok daha muhteşem gözükecektir.

RentiCar ile Aylık Araç Kiralama Fırsatları

Araç kiralama gördüğü yoğun talep ve son yıllarda kazandığı ivme ile birçok farklı araç kiralama firmasının oluşumuna yol açmıştır. Fakat genişleyen bu sektörde kaliteli hizmet alabilmek de bir o kadar zorlaşmaktadır. Hizmette eksiklikler ve müşteriye verilen saygıda azalma görülmektedir. RentiCar’ın kusursuz müşteri deneyimine verdiğini önem sayesinde, aylık araç kiralama süreciniz boyunca yolculuklarınız çok daha rahat bir hâle gelebilir. Araç kiralama firmalarında oluşabilecek yoğunluk ve insan kalabalığı ise alacağınız hizmeti daha yavaş bir hâle getirmektedir.

RentiCar’ın web sitesinden kolaylıkla aylık araba kiralama olanağı ile uzun kuyruklar beklemeden aracınıza sahip olabilirsiniz. 12 aya varan taksit imkânları da bulunan RentiCar’da hem bütçe dostu hem de binlerce araç seçeneği ile herkes ihtiyacına uygun bir kiralık araç sahibi olabiliyor. Başka firmalarda aylık araç kiralama yaparken karşınıza sürpriz ücretlendirmeler çıkabiliyor. Bu durumdan muzdarip olmamak için RentiCar’ın şeffaf ücretlendirme politikasına güvenebilirsiniz. Böylece ödeyeceğiniz ücret baştan bellidir ve daha sonradan karşınıza çıkacak sürpriz ücretlerle karşılaşmazsınız. RentiCar’ın geniş iş ortağı yelpazesi Türkiye’nin birçok yerinden araç kiralayabilme olanağı sunar.

Eğer yolculuk tercihiniz Türkiye’nin kalbi başkent Ankara’ya ise Ankara araç kiralama hizmetleri de ulaşım tercihiniz olabilir. RentiCar’ın Türkiye geneline yayılmış iş ortakları sayesinde orada da fırsatlar dolu aylık araç kiralama deneyimini yaşayabilirsiniz.

Aylık Araç Kiralama Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Araç kiralama yaparken ister aylık araç kiralama olsun ister kısa vadeli kiralama olsun dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Aylık araç kiralama fiyatları kısa vadeli kiralamalardan daha avantajlı bir hâle gelse bile fiyatlandırmalar seçeceğiniz detaylara göre değişmektedir. Aracın segmenti, modeli, vites çeşidi, yakıt türü gibi detaylar ödenecek ücrette farklılık yaratmaktadır. Talep edilen aracın tedarik durumu, stokta az bulunması veya kiralama zamanının hafta sonu, resmî tatiller gibi zamanlara denk gelmesi durumu aylık araba kiralama bedellerine yansımaktadır. Ödemeleri ise banka veya kredi kartı ile yapabilirsiniz. Araç kiralama ofislerinde ödenecek olan depozito tutarı ise sadece kiralamayı yapacak kişiye ait kredi kartı ile ödenebilmektedir.

Aylık araç kiralama yaptığınızda aracın muayene sorumluluğu aracın kiralandığı firmaya aittir. Muayene ve egzoz ölçüm zamanları firmanız tarafından size hatırlatılmaktadır. Aylık kiralık araç süreleri uzatmak istendiğinde, talebiniz kiralama firmalarının uygunluk durumuna göre onaylanmaktadır. Bir başka dikkat etmeniz gereken husus ise sözleşmeyi dikkatlice okumaktadır. Herhangi bir sorun veya değişiklik durumunda sözleşmedeki şartlara göre uygulanmaktadır. Bu durumları göz önüne alıp RentiCar’ın web sitesinden ihtiyacınıza uygun aracı seçip kolaylıkla yer ve tarih bilgisi girerek rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz. Rezervasyon işleminizi tamamladığınızda tarafınıza gönderilen Rezervasyon Bilgi Formu ile aracı teslim alacağınız araç kiralama ofisinin lokasyonunu öğrenebilirsiniz.

Aylık Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular