Ana Sayfa
Lokasyonlar

Diyarbakır Havalimanı Araç Kiralama

Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan Diyarbakır, tarih boyunca pek çok medeniyetin geçiş noktası olmuştur. Bu sebeple günümüzde hem mimari yapı hem de insan olarak yansıması görülmektedir. Farklı kültürlerin yaşandığı şehirde aradığınız her şeyi bulabilmeniz mümkündür. Diyarbakır Havalimanı araç kiralama tercihinde bulunanlar şehirde gezilecek onlarca yere çok daha çabuk ve güvenli biçimde ulaşma imkânını yakalamış olacaklar. RentiCar ile Diyarbakır'da da güvenli yolculuklar yapmanın keyfini çıkarın.

Diyarbakır Havalimanı Hakkında Bilgi

Diyarbakır’da gezilecek yerler bir hayli fazladır. Gezginlerin ziyaret etmekten keyif aldığı bu ilde tarihî camiler, müzeler, kaleler, köprüler, han ve kervansaraylar gibi görülmeye değer yerler mevcut. Şehri bir günde gezme ihtimaliniz yok ancak öne çıkan mekânlara birlikte göz atalım.

Ulu Cami

Anadolu’nun en eski camilerinden biridir. İslam aleminde "5. Harem-i Şerif" olarak tanınan caminin duvarlarında pek çok uygarlığın kitabesi vardır. Kapılarından birinde güneş saati bulunmaktadır. 800 yıllık güneş saati, sibernetiğin babası olarak bilinen El-Cezeri tarafından yapılmıştır.

Malabadi Köprüsü

Selçuklu Dönemi’nde inşa edilen mimarlık ve mühendislik başyapıtı olarak ifade edilir. Dünyanın günümüze ulaşmış en büyük kemer açıklığına sahip taş kemer köprüsü olma özelliğini taşır.

Çermik Kaplıcaları

Birden çok hastalığa şifa olan Çermik Kaplıcaları ve hemen yanında bulunan Belkıs Hamamı, Çermik ilçesinin en uğrak noktalarındandır.

RentiCar ile Diyarbakır Havalimanı Araç Kiralama Seçenekleri

Diyarbakır Havalimanı’nda 24 saat boyunca aktif olarak iç ve dış hatlar uçuşları bulunmaktadır. İş, turizm ya da ziyaret amaçlı gelenlerin çoğu araç kiralama yaparak hem zamandan tasarruf ediyor hem de diledikleri yere gidebilme fırsatı yakalıyorlar. RentiCar araç kiralama her daim yeni kampanyaları ile müşterilerinin memnuniyetini sağlıyor. Siz de araç kiralamadan önce renticar.com’u mutlaka ziyaret edin.

RentiCar ile Diyarbakır Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Diyarbakır’da gezmek istiyorsanız araç kiralamak sizin için en konforlu seçenek olacaktır. Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.

Diyarbakır Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular