Ana Sayfa
Lokasyonlar

Gaziantep Şehitkamil Araç Kiralama

Gaziantep şehrinin en kalabalık ilçelerinden biri olan Şehitkamil ilçesi, şehrin merkezi sayılır nitelikte bir ilçedir. Turistik açıdan Gaziantep’i gezmek isteyen ziyaretçiler merkezi olması sebebiyle Gaziantep Şehitkamil araç kiralama seçeneklerini çoğunlukla kullanmayı tercih ederler.

Gaziantep Şehitkamil Hakkında Bilgi

Tarihî mirası ve dokusuyla her zaman dikkat çeken şehirlerimizden biri olan Gaziantep’in Şehitkamil ilçesi de bu tarihî dokuyu bünyesinde bolca barındırmaktadır. İlçenin kısaca geçmişine bakarsak; 1920 yılında, henüz 14 yaşındayken Antep Savunması sürecinde, annesinin peçesini zorla indirmeye kalkan Fransız askerlerine karşı geldiği için süngü ile öldürülen Kamil’den ismini aldığını görebiliriz.  

Şehitkamil, geçmiş dönemdeki Mezopotamya bölgesinde bulunması sebebiyle tarihî açıdan zengin bir bölgedir ve bu sebeple de Şehitkamil’de gezilecek yerler epey fazladır. Kültür turizmi açısından ülkemizin öne çıkan bölgelerinden biri olan Şehitkamil’de dünyanın en büyük 2. mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi bulunmaktadır. Bu müze 2011 yılında halka açılmıştır. Yaklaşık 1700 metrekarelik bir bölgeyi kaplayan Zeugma Mozaik Müzesi, açıldığında bölgede çokça dikkat çektiğinden ilk gün yaklaşık 3000 ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır.

Günümüzde Gaziantep Savunması ve Kahramanlık Panorama Müzesi olarak hizmet veren Gaziantep Kalesi de Şehitkamil sınırlarında bulunan gezilmesi gereken diğer bir destinasyon noktasıdır. Kalenin yapılış tarihi bilinmiyor fakat tarihçiler Romalılar döneminde sıkça kullanıldığını söylüyor.

RentiCar ile Gaziantep Şehitkamil Araç Kiralama Seçenekleri

Son dönemlerde turistik bölge gezilerinde rahatlık amacıyla araç kiralama talepleri artmıştır ve günün her saati bütçenize uygun araç kiralayabileceğiniz RentiCar, müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Web sitesi üzerinden konum ve tarih bilgilerini girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralayabilirsiniz.

RentiCar ile Gaziantep Şehitkamil Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Turistik geziler için en konforlu seçenek her zaman araç kiralamadır ve RentiCar bu noktada sizlere en konforlu ve en uygun araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır. Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.

Gaziantep Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular