Ana Sayfa
Lokasyonlar

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Araç Kiralama

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı, 1997 yılında hizmete açılmıştır. Havalimanı ile şehir merkezi arasında 30 kilometrelik bir mesafe bulunmaktadır. Isparta Süleyman Demirel Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak şehir merkezine ulaşmak en cazip yöntemdir. Havalimanı, THY tarafından her gün karşılıklı İstanbul-Isparta seferlerine ev sahipliği eder.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Gezilecek Yerler Nereler?

Akdeniz Bölgesi’nin kuzeybatısında bulunan Isparta şehri, ülkemizin gül cenneti olarak nam salmıştır. Isparta, Göller Yöresi’nde bulunması sebebiyle bereketli topraklara sahiptir. Gül ve lavanta kokusuyla gidenlerin başını döndüren Isparta, gezilecek ve görülecek doğal güzelliklerin eşliğinde tarihî yapılara da ev sahipliği yapmaktadır.

Görülmesi gerekenlerde önceliği olan yerlere bakalım:

Aziz Paulus Yürüyüş Yolu

Türkiye'nin ikinci uzun yürüyüş rotasıdır. Antalya'da yer alan Perge antik kentinden başlayıp Isparta Yalvaç'ta sona erer. Bu rota 27 günde tamamlanmaktadır. Aziz Paulus'un Anadolu'da Hristiyanlığı yaymak için yaptığı uzun yolculuk bu rotada gerçekleşmiştir.

Davraz Kayak Merkezi

Isparta şehir merkezine yaklaşık 26 km uzaklıkta olan kayak merkezi, kış turizmi açısından önemli bir getiri sağlar. Davraz Kayak Merkezi’nde kayak yaparken aynı zamanda Eğirdir Gölü’nün manzarasına kendinizi kaptıracaksınız. Gezilecek yerler listenizde bulunması gereken Davraz'a giriş ücretlidir. Fiyatlar dönemlere göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Lavanta Vadisi

Isparta ilinin Keçiborlu ilçesine bağlı köylerde lavanta tarlaları adeta bir görsel şölen sunmaktadır. Burası görenleri büyüleyecek bir manzaraya sahiptir. Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Lavanta Vadisi gezilip görülmesi gereken güzelliklerin başında gelmektedir.

Isparta şehrinin mutlaka görülmesi gereken yerlerini ziyaret edebilmeniz için 2-3 güne ihtiyacınız vardır. Bunun için RentiCar araç kiralama hizmetlerinden faydalanın ve seyahatinizi konforlu hâle getirin.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Araç Kiralama Seçenekleri

Isparta’da şehir merkezine 30 kilometre uzaklıkta yer alan havalimanı, araç kiralama seçeneğinin tercih önceliği olduğu yerlerdendir. renticar.com adresinden dilediğiniz tarih aralığını seçerek istediğiniz aracı cazip fiyatlarla kiralayabilirsiniz. Aracınızı RentiCar’dan kiralayın, 12 aya varan taksit olanaklarından yararlanın.

Isparta Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular