Ana Sayfa
Lokasyonlar

İstanbul Büyükçekmece Araç Kiralama

Büyükçekmece, geçmişinden gelen geçit veya köprü özelliğini korumakla birlikte, gelişen çevresiyle bir dünya kenti olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Büyükçekmece araç kiralama açısından İstanbul’un en fazla talep gören ilçeleri arasında yer alır. Şehrin işlek ve merkezi bölgelerine kolayca ulaşabilmek için RentiCar en konforlu araçları müşterilerine sunmaya son hız devam ediyor.

İstanbul Büyükçekmece Gezilecek Yerler Nelerdir?

Büyükçekmece gerek Bizans gerekse Osmanlı döneminde orduların ve yolcuların geçiş ve konaklama noktası olmuştur. Kimisi günümüze kadar gelmiş, kimisi ise kalıntı ve izleri çoktan yok olmuş kervansaraylar, hanlar ve Mimar Sinan’ın ünlü köprüsü gibi eserler bu geçit niteliğinin önemli işaretleridir.

İstanbul’un batısında bulunan Büyükçekmece; sahil, alışveriş merkezi, çarşı, tarihî eserler, 5 yıldızlı oteller, tiyatro, spor salonları ve parklar gibi birçok daldaki unsuru bünyesinde barındıran bir ilçedir. Genel anlamda yazlık bir bölge olarak nüfusu yaz aylarında artış gösteren bir ilçedir. Türkiye’nin en büyük sergi salonu TÜYAP’a ev sahipliği yapmaktadır.  Büyükçekmece Gölü’nü içinde barındıran ilçe; Büyükçekmece Gölü ile Marmara Denizi’nin birleştiği yerde yoğunlaşmıştır. Büyükçekmece’de gezilmesi gereken çok sayıda tarihî ve turistik yer bulunmaktadır. Ayrıca buna ek olarak İstanbul’un çevre düzenlemesi açısından en beğenilen ilçelerinden biri olan Büyükçekmece’de sahil havası almak isteyenler için de son derece temiz bir sahil şeridi bulunmaktadır.

İlçeye gidenlerin mutlaka görmesi gereken yerler ise şu şekildedir:

Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü

Kurşunlu Han

Sokullu Mehmet Paşa Camisi

Kanuni Sultan Süleyman Çeşmesi

Dünya Kostümler Müzesi

Bu yerleri görmek isteyen ve çoğu zaman da İstanbul şehrinin kaosundan bir nebze de olsa kurtulmak isteyenlerin ilk kaçış noktası olan Büyükçekmece’ye ulaşım için en doğru tercih araç kiralama yöntemidir. RentiCar, zamandan tasarruf edip kısa kaçamaklar yapmak isteyen müşterilerine her türlü araç ihtiyacını karşılayacak alternatifler sunuyor. Siz de renticar.com adresine girin ve kendinizi ödüllendirin.

İstanbul Büyükçekmece Araç Kiralama Seçenekleri

Büyükçekmece araç kiralama seçeneklerinin en bol olduğu RentiCar‘dan kiralayacağınız araçla hem ilçeyi keşfetme şansını yakalamış olacaksınız hem de oradan istediğiniz noktaya zamandan tasarruf ederek ulaşma imkânını yakalamış olacaksınız. Büyükçekmece’de uygun fiyat olanaklarıyla RentiCar hizmet vermeye devam ediyor. Renticar.com adresinden online araba kiralama işleminizi 2 dakika içinde hemen gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular