Ana Sayfa
Lokasyonlar

Samsun Atakum Araç Kiralama

Samsun Atakum, İlkadım ve Canik'le beraber 3 merkez ilçeden biridir. Orta ve Doğu Karadeniz bölgesinin en uzun sahil plaj alanına sahip olan Atakum, özellikle yaz aylarında il dışından gelen günübirlikçilerle beraber tam bir turizm merkezi hâline dönüşmektedir. RentiCar araç kiralama seçenekleri ile her bütçeye uygun fiyatlarla Atakum’u keşfetmeniz için Samsun’da en kaliteli Samsun Atakum Araç kiralama hizmetlerini sunmaya devam ediyor.

Samsun Atakum ‘da Gezilecek Yerler

Samsun Atakum, Samsun-Sinop karayolu üzerinde, şehir merkezine 5 km mesafeden başlar. Denizi sığdır ve geniş bir kumsala sahiptir. Eski adı Matasyon'dur. 1994 yılına kadar Matasyon olarak adlandırılırken, 1994 yılında ilk defa Atakum adı ile belediye olmuştur. Geçmişte Samsun'un yazlık ve sayfiye yeri olan belde artık kışın da yaşanabilecek bir bölge hâline gelerek merkez ilçeye bağlı belde olmuştur. Atakum ilçesinin diğer ilçelere göre farkı; yaz turizminin çok gelişmiş olması, plajlarının ve sahillerinin Akdeniz'i aratmayacak güzellikte olmasıdır. Denize girilebilecek halka açık plajları, şehir merkezine yakın olmasına rağmen yemyeşil alanları ve etrafında tarihî mekânları görülmeye değerdir. Özellikle yaz aylarında mavi bayraklı plajları olması nedeniyle yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görmektedir. Alternatif konaklama imkânlarının bulunması ise Atakum’u kültürel gezilerde değerlendirilebilecek bir yer hâline dönüştürmektedir. Samsun’a gerek iş gerekse tatil maksadıyla gelenlerin hızlı, konforlu ve zaman tasarrufu sağlayan bir seçenek olarak RentiCar araç kiralama hizmetinden yararlanmaları en doğru tercih olacaktır. Günlük, haftalık veya aylık olarak istediğiniz araca sahip olabilir; tatil ya da iş amaçlı, bu güzel şehri ziyaret etmeye karar verdiyseniz RentiCar kiralık araç seçenekleri arasından tercihte bulunabilirsiniz. Kendinize değer verin, konforunuzdan ödün vermeyin ve ihtiyaçlarınıza en doğru yanıtı veren aracı RentiCar’ın uzmanlığına bırakın.

Samsun Atakum Araç Kiralama Seçenekleri

Atakum, Samsun ilinin hem doğal güzellikleri hem de tarihî ve turistik yerleriyle çeşitli aktiviteleri içerisinde barındıran bir ilçesidir. Denize girilebilecek halka açık plajları, şehir merkezine yakın olmasına rağmen yemyeşil alanları ve etrafında tarihî mekânları görülmeye değerdir. Özellikle yaz aylarında mavi bayraklı plajları olması nedeniyle yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görmektedir. Alternatif konaklama imkânlarının bulunması ise Atakum’u kültürel gezilerde değerlendirilebilecek bir yer hâline dönüştürmektedir.

RentiCar ile online araç kiralama hizmetinden faydalanıp bu yöntemle hiç zaman kaybı yaşamadan seyahat gerçekleştirmek, hem keyifli hem de stressiz. Seyahatinizi hayal ettiğiniz araç ile yapmanın tadını çıkaracaksınız, üstelik 12 aya varan taksit imkânlarıyla.

Samsun Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular