Ana Sayfa
Lokasyonlar

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Araç Kiralama

RentiCar’ın Sivas Nuri Demirağ Havalimanı araç kiralama hizmeti ile ihtiyacınız olan aracı kolayca kiralayabilir ve seyahatinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, Sivas şehir merkezine yaklaşık 22 km mesafededir. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, İç Anadolu seyahat rotalarında çokça tercih edilen bir yerdir ve bu sebeple Sivas Nuri Demirağ Havalimanı araç kiralama açısından ihtiyacın olduğu bir bölgedir.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Hakkında Bilgi

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, 1957 yılında ilk olarak askerî amaçlı hizmete açılmış, 1990 yılında ise 2217 metrekarelik terminal binasında sivil hava trafiğine hizmet vermeye başlamıştır. Daha sonra 31 Ocak 2002 tarihinde hava trafiğine kapanmış ve 17 Ekim 2003 tarihinde tekrar açılmıştır. 2006 yılında pistin onarımı ve genişletilmesi çalışmaları nedeniyle tekrar hava trafiğine kapanmış ve 2010’da açılmıştır. Özgün bir mimariye sahip olan terminal binası, günümüzde havalimanı standartlarını modern bir tesis hâline getirmiştir. Terminal binası yıllık 3.000.000 yolcu kapasitesine sahiptir.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır?

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na ulaşımlar genellikle otobüsler ve taksilerle sağlanmaktadır.

Bu konuma turistik gezi için gelenler için ise Sivas’ın popüler gezi noktalarını şöyle sıralayabiliriz:

Divriği Ulu Cami, Şifaiye Medresesi, Buruciye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Gök Medrese, Taşhan, Sivas Kongre Binası ve Atatürk Etnografya Müzesi, Sivas Eğri Köprü, Gürün Gökpınar Gölü, Kangal Balıklı Kaplıca, Zara Tödürge Gölü, Hafik Gölü…

RentiCar ile Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Araç Kiralama Seçenekleri

RentiCar ile araç kiralama yaparak dakikalar içerisinde en konforlu araç kiralama hizmetini alabilirsiniz. Bunun için kiralama yapmak istediğiniz tarih aralığını seçip ara butonuna basmanız yeterli. Web sitemizi kullanarak bu işlemi hızlıca gerçekleştirebilir ve seyahatinizin tadını çıkarabilirsiniz.

RentiCar ile Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Anadoluda güzel bir seyahatin tadını çıkarmak istiyorsanız araç kiralamak sizin için en konforlu seçenek olacaktır. RentiCar bu konuda sizlere en uygun fiyatları sunarak geliyor. Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.

Sivas Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular