0850 308 0 308
İletişim Merkezi
Patnos Araç Kiralama

Patnos Araç Kiralama

Ağrı Patnos Araç Kiralama

Patnos ilçesi, Ağrı’nın 7 ilçesinden biridir. Ağrı-Bitlis ve Ağrı-Muş yollarının kavşağında bulunması sebebiyle doğu gezisi yapmak isteyenler Ağrı Patnos araç kiralama seçeneklerini tercih etmektedirler.

Ağrı Patnos Hakkında Bilgi

Patnos, Ağrı iline bağlı ve Ağrı’nın en kalabalık ilçelerinden biridir. Ağrı il merkezine 80 km uzaklıktadır. İlçe, 1. Dünya Savaşı’nda Rusların işgaline uğramıştır. 1936 yılında köy olan Patnos yine bu tarihte ilçe olarak Ağrı iline bağlanmıştır.

Tarihine baktığımızda birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Ağrı Patnos’ta bu tarihin izleri de yoğunca bulunmaktadır. Urartular, Asurlular, Roma, Bizans, Selçuklular, Karakoyunlular, Osmanlılar ve daha fazlası. Bu tarihin izlerine kısaca bakalım.

Gezi rotanıza Anzavur Tepe ile başlayabilirsiniz. İlçe merkezine 2 km uzaklıkta bulunan Anzavur Tepe’nin günümüzdeki ismi Kot Tepesi’dir. Ayrıca Patnos Kalesi olarak da bilinir. Bu yapı Urartular Devleti’nde kalma en çok bilinen yapılardan biridir. Günümüzde maalesef harabe şeklindedir fakat yapının kalıntıları Erzurum ve Van Müze’lerinde sergilenmektedir.

Diğer bir görülmesi gereken yer de ilçe merkezine 1 km uzaklıkta bulunan Girik Tepe’dir. Diğer bir ismi Değirmen Tepe olan Girik Tepe’nin Urartulardan kaldığı söylenmektedir. Yüksekliği yıllar geçtikçe alçalmaktadır.

RentiCar ile Ağrı Patnos Araç Kiralama Seçenekleri

Son dönemlerde turistik bölge gezilerinde rahatlık amacıyla araç kiralama talepleri artmıştır ve günün her saati bütçenize uygun araç kiralayabileceğiniz RentiCar, müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Web sitemiz üzerinden konum ve tarih bilgilerini girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralayabilirsiniz.

RentiCar ile Ağrı Patnos Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Turistik geziler için en konforlu seçenek her zaman araç kiralamadır ve RentiCar bu noktada en konforlu ve en uygun araç kiralama seçeneklerini sizlere sunmaktadır. Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.

Ağrı Havalimanı Araç Kiralama

Ağrı Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ağrı Patnos araç kiralama nasıl yapılır?

Ağrı Patnos ile ilgili sayfamız üzerinden sizin için uygun olan tarih dilimini ve özellikleri seçerek Ağrı Patnos araç kiralama işlemlerinizi kolaylıkla yapıp yolculuğunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Ağrı Patnos araç kiralama fiyatı nedir?

Ağrı Patnos araç kiralama fiyatları seçtiğiniz aracın modeli, yakıt tipi, yaşı gibi pek çok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sayfamız üzerinden dilediğiniz filtreleri seçip, size uygun olan araçların sıralandığı listeye erişebilirsiniz.