0850 308 0 308
İletişim Merkezi
Antalya - Gazipaşa-Alanya Havalimanı (GZP) Araç Kiralama

Antalya - Gazipaşa-Alanya Havalimanı (GZP) Araç Kiralama

Gazipaşa-Alanya Havalimanı Araç Kiralama

Gazipaşa-Alanya Havalimanı; Alanya ilçesine 40 dakika, Gazipaşa ilçesine ise sadece 10 dakika uzaklıkta olan bir havaalanıdır. Alanya ve Gazipaşa turu yapmak isteyenler için Gazipaşa-Alanya Havalimanı oldukça iyi bir başlangıç konumudur.

Türkiye için turizm açısından epey önem taşıyan Antalya şehrimize bağlı; Alanya ve Gazipaşa ilçeleri çok sayıda tarihî ve doğal güzellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Berrak ve masmavi denizleri, tertemiz plajları, eşsiz koyları ve temiz havayı bolca hissedebileceğiniz yemyeşil ormanları ile Gazipaşa ve Alanya her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Gezerken adeta cenneti anımsatan bu bölgelere gelen ziyaretçiler, Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na indikten sonra her yeri rahatça gezebilmek ve görebilmek için RentiCar araç kiralama seçeneklerini tercih edebilirler.

Gazipaşa-Alanya Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na daha yakın olan Gazipaşa ilçesinden başlayabiliriz. İsmini Mustafa Kemal Atatürk’ten alan ve “sessiz cennet” olarak bilinen Gazipaşa; turizme çokça katkı yapan ilçelerden biri. 4000 yıllık tarihi geçmişi olduğu tahmin edilen bu ilçeyi gezmeye başlamak için Selinus Antik Kenti güzel bir başlangıç noktası olabilir. Size; Roma, Bizans ve Selçuklu Devleti dönemlerine ait mimari eserlerini ve Helenistik dönemi mimarisini görme imkânı sunan Selinus Antik Kenti, etkileyici bir liman manzarasına sahip. İlçe merkezine 3,5 km mesafede bulunan Selinus Antik kenti, tarihin ve doğanın iç içe geçtiği büyüleyici bir nokta.

Antik kentin hemen yakınında bulunan Gazipaşa Koru Plajı’nın doğusundaki “yalı taşı” olarak da adlandırılan kayalıklar üzerindeki Doğal Havuzlar, doğal çimento hammaddesinin taşlarla birleştiği bir doğa harikası. Bu plaj Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtladıkları alanlara ev sahipliği yaptığı için diğer plajlara göre farklı bir önem taşıyor.

Görmeden gitmek istemeyeceğiniz diğer bir doğal güzellik ise yaklaşık 5 milyon yaşında olan Yalan Dünya Mağarası. Akustiği ve ışıklandırmasıyla büyüleyen bu mağara dünyanın en uzun mağaralarından biri. Nem oranının %75 olarak hesaplandığı bu mağaranın yalnızca 450 metrelik kısmı ziyaretçilere açık ve merkeze 13 km uzaklıkta.

Nephelis Antik Kenti, İotape Antik Kenti, Delikdeniz Kral Koyu, Günnercik Yaylası gibi yerler Gazipaşa’ya geldiğinizde mutlaka gezmeniz gereken turistik yerlerden.

Gazipaşa turunu bitirdikten sonra RentiCar aracılığıyla kiraladığınız araba ile 40 dakikada Alanya’ya ulaşabilir ve Alanya’yı gezmeye Alanya Kalesi’nde başlayabilirsiniz. Kalenin en güzel özelliklerinden biri manzarasından Kleopatra Plajı’nın, Alanya Limanı’nın, Keykubat Plajı’nın ve Cilvarda Burnu’nun görünüyor olması. Tarihinin Helenistik döneme dayandığı Alanya Kalesi’nin iç güzelliği de manzarası kadar büyüleyici. İçerisindeki bazı eserlerin Bizans dönemine ait olduğu bilinen kale, tarihin aynasını size çok güzel yansıtacaktır. İç kaleye girerken aldığınız biletler ile aynı gün içerisinde Ehdemek Kalesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. Bu yüzden biletlerinizi saklamanızı öneririz.

Bir sonraki durağınız ise Alanya Kalesi’nin manzarasından da görebildiğiniz Damlataş Plajı ve Kleopatra Plajı olabilir. Yarımadanın sağında bulunan Damlataş Mağara’sını ziyaret ettikten sonra plajların özel kumlarında yüzüp güneşlenerek dinlenmenizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Suyun aşırı berrak olduğu bu plajın denizinde yüzerken deniz gözlüğünüzü takıp dalarsanız balıklarla karşılaşabilirsiniz. Bu doğal güzelliğin büyülediği plajlar halka açıktır ve girişleri ücretsizdir.

Alanya Müzesi, Kızılkule, Dim Çayı ve Dim Mağarası, Sapadere Kanyonu ve Syedra Antik Kenti de Alanya’nın mutlaka gezilmesi gereken önemli yerlerindendir.

Gazipaşa-Alanya Havalimanı Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

Son dönemlerde turistik bölge gezilerinde rahatlık amacıyla araç kiralama talepleri artmıştır ve günün her saati bütçenize uygun araç kiralayabileceğiniz RentiCar, müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Web sitemiz üzerinden konum ve tarih bilgilerini girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralayabilirsiniz.

Antalya Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gazipaşa-Alanya Havalimanı (GZP) araç kiralama nasıl yapılır?

Gazipaşa-Alanya Havalimanı (GZP) ile ilgili sayfamız üzerinden sizin için uygun olan tarih dilimini ve özellikleri seçerek Gazipaşa-Alanya Havalimanı (GZP) araç kiralama işlemlerinizi kolaylıkla yapıp yolculuğunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Gazipaşa-Alanya Havalimanı (GZP) araç kiralama fiyatı nedir?

Gazipaşa-Alanya Havalimanı (GZP) araç kiralama fiyatları seçtiğiniz aracın modeli, yakıt tipi, yaşı gibi pek çok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sayfamız üzerinden dilediğiniz filtreleri seçip, size uygun olan araçların sıralandığı listeye erişebilirsiniz.