Hayatın Tadı Yolda Çıkar.

Hemen Kirala, Tadını Çıkar!

Lokasyonlar
Bitlis Adilcevaz

Bitlis Adilcevaz Araç Kiralama

Bitlis Adilcevaz ilçesi, Van Gölü kıyısında bulunması sebebiyle Türkiye’nin çokça ziyaret edilen bir noktasıdır. Bünyesinde barındırdığı önemli yapılar ile keşfedilmeyi hak eden bir şehirdir. Bu sebeplerle Bitlis Adilcevaz araç kiralama açısından çokça tercih edilen bir konumdur. Tam da bu noktada bulunan RentiCar, sizleri şehrin güzelliklerine en konforlu ve güvenilir şekilde ulaştırmak için kaliteli hizmet anlayışıyla çalışıyor. RentiCar’ı tercih ederek bütçenize en uygun arabayı kiralayabilir ve rahatlıkla istediğiniz yerleri gezebilirsiniz.

 

Bitlis Adilcevaz Gezilecek Yerler Nelerdir?

Bitlis şehir merkezine 90 km uzaklıkta bulunan Adilcevaz ilçesi, Van Gölü’ne en uzun kıyısı olmasıyla beraber ceviz üretimi konusunda da öne çıkmaktadır. Bu sebeple de turizm açısından Türkiye’nin önemli bölgelerinden biridir. Gezilecek yerler nelerdir diye baktığımızda ilk olarak Van Gölü kıyısındaki yerler öne çıkmaktadır. Özellikle yaz dönemlerinde çokça ziyaretçiyi kabul eden Van Gölü, yerli ziyaretçiler dışında yabancı ziyaretçiler tarafından da çokça ziyaret edilmektedir. Van Gölü dışında da Adilcevaz sınırları içerisinde Cil Gölü ve Arin Gölü gibi başka göller de bulunmaktadır.

Adilcevaz’da bulunan bir diğer önemli nokta ise şüphesiz Süphan Dağı’dır. Türkiye’nin önemli dağlarından biri olan Süphan Dağı, 4058 metre yüksekliğe sahiptir. İlçenin turizm değerini çokça yükseltmekle birlikte trekking ve dağ tırmanışı meraklılarının da mutlaka ziyaret ettiği noktalardan biridir. Süphan Dağı’na tırmanmanın ve geri dönmenin yaklaşık 8-10 saat sürdüğü bilinmektedir. Bu tırmanış sırasında da Van Gölü’nün eşsiz manzarasına tanık olman mümkün.

Van Gölü kıyısından devam edersek Sahil Adilcevaz Kalesi bizi karşılıyor. Van Gölü manzarasına sahip olan bir tepeye kurulu olan bu kale, Adilcevaz ilçesinin önemli tarihî turistik noktalarından biri. Etrafı uçurumlarla çevrili olmakla birlikte yapımında kesme taş kullanıldığı görülüyor.

 

Bitlis Adilcevaz Araç Kiralama Seçenekleri

Son dönemlerde turistik bölge gezilerinde rahatlık amacıyla araç kiralama talepleri artmıştır ve günün her saati bütçenize uygun araç kiralayabileceğiniz RentiCar, müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Tek yapmanız gereken web sitemiz aracılığı ile bize ulaşmak. Lokasyon ve tarih bilgilerini girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralayabilirsiniz.

Bitlis Adilcevaz Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular