Taste of Life is on the road

Rent Now, Enjoy it!

Locations
Kars Harakani Airport (KSY)

Kars Harakani Havalimanı Araç Kiralama

Kars, Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeyinde yer almaktadır. Bölgeyi ziyaretiniz sırasında, RentiCar Kars Harakani Havalimanı araç kiralama ile seçim yaparak müthiş yerler keşfedebilirsiniz.

 

Kars Harakani Gezilecek Yerler

Her ilimizin tarihi ve kültürel yapıları yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı hâline gelmektedir. İlgi odağı olan, keşfetme isteği uyandıran bir ilimiz de Kars’tır. Keşfe çıkmadan önce RentiCar’ın Kars Harakani Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden faydalanıp bölgenin güzelliklerini keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Havalimanından yola çıkarak 9 kilometre uzaklık ile ulaşabileceğiniz Kars Müzesi mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Aynı güzergâh üzerinde olan Kümbet Cami 7.1 kilometre uzaklıktadır.  

Şahane manzarasıyla bizi mest eden Kars Kalesi ise havalimanına 9.2 km olup kolaylıkla seyahat edebileceğiniz yerdir. Bölgenin tarihî yapısı oldukça zengindir. Kiliseleri, camileri, nefes alabileceğiniz şelaleleri, müzeleri, türbeleri de oldukça ilgi görmektedir.

Kars’a gelmişken yöresine has Kafkas gösterilerini seyredip eğlencenin doruklarına ulaşabilmeniz mümkün.

Yöresel tatlarını da değinmek gerekirse katmer, gagala, feselli, nezik, haside, kars lokumu ve hangel Kars’ın en meşhur olan lezzetlerindendir. Bunlara ek olarak erişte aşı, piti kebabı, kurze, kars ketesi ve kars kazı yörenin tadı damağınızda kalacak diğer yemeklerindendir.

Son olarak şehrimizden ayrılırken kendinize ya da sevdiklerinize anı olarak, kötü enerji azaltmada büyük etkisi olduğuna inanılan Kars’a özel obsidyen taşı ya da kaz yastığı hediye alabilirsiniz. Ev yapımı lezzetli ürünler satın almak isteyenler için Kars balı, Kafkas kilimleri ve halıları, lor (şor) peyniri, Kars kaşarı tavsiye edilen ürünlerdir.

 

Kars Harakini Havalimanı Araç Kiralama Seçenekleri

RentiCar ile Kars Harakani Havalimanı araç kiralama seçeneklerinin en iyisine en kolay şekilde web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken araç kiralama seçenekleriyle bütçenize uygun, rahat ve konforlu aracı seçmek daha sonra seyahatinizin tadını çıkarmak olacaktır.

 

Kars Harakani Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Araç kiralama fiyatları belirlenirken sizlere uygun olması ve ihtiyacınızı karşılaması dikkate alınmaktadır. Tüm hizmetlerimizde olduğu gibi Kars Harakani Havalimanı araç kiralama hakkında web sitesinden bize ulaşarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.