Taste of Life is on the road

Rent Now, Enjoy it!

Locations
Siirt Airport (SXZ)

Siirt Havalimanı Araç Kiralama

Anadolu’nun ve Mezopotamya’nın kesişim noktası olarak bilinen Siirt, tarihî açıdan Türkiye’nin önemli noktalarından biridir. Gezilecek ve görülecek birçok yere sahip olan Siirt’e seyahat edenler genellikle Siirt Havalimanı araç kiralama seçeneklerini tercih etmektedirler.

RentiCar size bu noktada en uygun ve en kaliteli araç kiralama fırsatlarını sunuyor. Siz de RentiCar aracılığı ile bütçenize en uygun aracı kiralayabilir ve Siirt seyahatinizin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Siirt Havalimanı Hakkında Bilgi

Siirt Havalimanı’nda inip RentiCar’dan en uygun aracı kiraladıktan sonra Siirt Havalimanı’na 15 dakika mesafede bulunan Siirt Saat Kulesi’ni ziyaret ederek seyahatinize başlayabilirsiniz. Hükümet Caddesi üzerinde bulunan Saat Kulesi’nin 1974 yılında yapımına başlanmış ve 1975 yılında yapımı sona ermiştir. Siirt Ulu Cami’nin doğusunda yer alan Saat Kulesi’nin yapımında renkli kesme taşlar kullanılmıştır ve 6 kattan oluşmaktadır. Dört yüzü bulunan Saat Kulesi’nin 5 katında her yüzünde birer pencere bulunmaktadır. Günümüzdeki Saat Kulesi 1975 yılında tamamlanmış olsa da asıl kule aslında 1905 yılında Alaaddin Paşa tarafından yaptırılmıştır.

 

Siirt Ulu Cami’den bahsetmişken gezimize onunla devam edebiliriz. Çinili Minare olarak da anılan Siirt Ulu Cami, Selçuklu mimarisinin en önemli örneklerinden biridir. Kim tarafından ve ne zaman yapıldığı bilinmemektedir. Cami, şimdiye kadar birçok onarım geçirmiş. Eskiden cami içerisinde bulunan gösterişli minber, 1933 yılında Ankara’da bulunan Etnografya Müzesi’ne gönderilmiş ve günümüzde de orada sergilenmektedir.

 

Siirt’in bir diğer gezilmesi gereken önemli yeri Botan Mağaraları’dır. Siirt’teki en çok bilinen mağaralardan biri olan Botan Mağaraları, kalker oluşumlu jeolojik yapısı ile dikkat çekmektedir ve geçmişte ev olarak kullanıldığı düşünülmektedir. Siirt Havalimanı’na uzaklığı 18-20 dakika arasındadır.

 

RentiCar ile Siirt Havalimanı Araç Kiralama Seçenekleri

Son dönemlerde turistik bölge gezilerinde rahatlık amacıyla araç kiralama talepleri artmıştır ve günün her saati bütçenize uygun araç kiralayabileceğiniz RentiCar, müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Konum ve tarih bilgilerini girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralayabilirsiniz.

 

RentiCar ile Siirt Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Turistik geziler için en konforlu seçenek her zaman araç kiralamadır ve RentiCar bu noktada sizlere en konforlu ve en uygun araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır. Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.