Ana Sayfa
Lokasyonlar

Hatay İskenderun Araç Kiralama

İskenderun, Hatay'ın nüfus bakımından 2. büyük ilçesidir. Türkiye'nin en büyük limanlarından birine sahiptir ve bu bakımdan deniz ticaretinde önemli bir konumdadır. İlçe çevresinde doğal plajlar ve yaylalarla çeşitli mesire yerleri vardır. İlçe merkezi, planlı bir biçimde çağdaş şehircilik anlayışına uygun olarak gelişmektedir. İlçenin ana caddeleri denize dik iner. Deniz kıyısındaki alan, Atatürk heykeli ve çevresiyle kıyıya paralel uzanan Atatürk Bulvarı, eğlence ve spor tesisleriyle yeniden düzenlenerek 1985'te hizmete açılmıştır. İskenderun, günümüzde Türkiye'nin önde gelen en büyük ilçelerinden biri olup özellikle sanayi, deniz ticareti ve turizm alanında hızla gelişen bir şehirdir. Bu özelliklerinden dolayı ilçeye çok sayıda ziyaretçi gelmektedir ve araç kiralama hizmetlerine duyulan ihtiyaç da artmıştır.

RentiCar, Hatay İskenderun araç kiralama hizmetleri konusunda turistlere birçok farklı araba kiralama seçeneği sunar. Yoğun bir günde ihtiyacın olan küçük bir otomobilden, yolculuklarında üst düzey konforu yaşayacağın büyük araçlara kadar her türlü araç RentiCar’da.

Hatay İskenderun‘da Gezilecek Yerler

İskenderun, tarih ve kültür konularında ülkemizin en zengin bölgelerinden birisidir. İskenderun; tarihî yerler, müzeler ve şık mekanlarla dolu bir ilçedir. Ayrıca lezzetli yemekleri ile bilinen bu ilçe, geniş menüye sahip restoranlarla ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Akdeniz’in Orta Doğu’ya açılan kapısı olma özelliğini de taşıyan İskenderun ve çevresi, burada yaşamış her medeniyetten bir iz taşımaktadır. İskenderun her ne kadar kendi başına büyük bir tarihe sahip olsa da İskenderun’a kadar gitmişken yakın çevrede de keşfedilecek çokça yer olduğunu unutmayın. Planlamanızı yaptıktan sonra RentiCar araç kiralama hizmetinin sizlere sunduğu birbirinden farklı olanaklardan faydalanıp şehrin tadını çıkarabilirsiniz.

Hatay İskenderun Araç Kiralama Alternatifleri

İskenderun; kara, deniz ve hava ulaşımına elverişli bir kenttir.  Kente en yakın havalimanı, 2007 yılında hizmete giren, 30 km. uzaklıktaki Hatay Havalimanı'dır. İstanbul, Ankara dışındaki diğer kentlere ulaşım için ise 150 km. uzaklıktaki Adana Şakirpaşa Havalimanı kullanılmaktadır. Bu durum konforlu bir seyahat yaşamak adına araç kiralama hizmetine olan ihtiyacı arttırır. Buraya gerek turizm amaçlı gerekse ticaret amaçlı gelen herkes RentiCar ile ihtiyaçlarına yönelik aracı seçip kiralamanın avantajlarından faydalanabilir. Hijyen önlemlerinin alındığı araçları ile RentiCar, seyahatinizin güvenle geçmesini sağlar.

Hatay Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular