Ana Sayfa
Lokasyonlar

İstanbul Üsküdar Araç Kiralama

Şehrin neredeyse merkezî konumundaki Üsküdar, gezilecek yerler bakımından İstanbul’un en zengin semtlerinden biridir. Bu sebeple İstanbul Üsküdar araç kiralama seçeneklerinin en yoğun kullanıldığı bölgelerden biridir. RentiCar; Üsküdar’ı, Kız Kulesi ve boğaz manzarası eşliğinde rahatça gezebilmeniz için en iyi ve en kaliteli araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır.

İstanbul Üsküdar Hakkında Bilgi

İstanbul’un en eski semtlerinden biri olan Üsküdar öyle güzel bir şehirdir ki Bizans döneminde “Altın Şehir” olarak anılmıştır. Osmanlı döneminde de oldukça önemli bir yere sahip olan Üsküdar, her sene binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi bünyesinde ağırlamaktadır.

Anadolu’dan gelenlerin son uğrak noktası olan Üsküdar, padişahların konaklama noktası olmasıyla da tanınır. Üsküdar, Bizans’ın Asya’ya giden ticari yollarının başlangıcıdır ve önemini yüzyıllar boyunca zenginleşen tarihî ve mimari unsurlar ile korumuştur.

Başta Osmanlı döneminde olmak üzere; burada inşa edilen ve günümüze kadar ulaşmış olan mimarisi tarihî ve kültürel açıdan Üsküdar’ı İstanbul’un en popüler gezi noktalarından biri hâline getirmektedir.

Neredeyse Üsküdar’ın simgelerinden biri hâline gelmiş olan Kız Kulesi, şüphesiz Üsküdar’a gelen ziyaretçilerin görmek istediği ilk noktalardan biridir. Kule, küçük bir kayalık üzerinde Boğaz ile Marmara Denizi’nin birleştiği yerde, karaya 180 metre mesafede bulunmaktadır. Bu kuleye ring tekne seferleri ile ulaşmak mümkündür. Bunun dışında tam karşısında bulunan çay bahçelerinde, kafelerde oturarak denizin maviliğiyle birleşen Kız Kulesi manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

İstanbul’un en güzel camilerinden biri olan Yeni Cami, diğer adıyla Valide Sultan Cami, görülmesi gereken diğer önemli bir tarihî yapıdır. Osmanlı mimarisinin geçiş dönemlerinden birinde yapılan bu cami, mimari açıdan hem Osmanlı hem de barok mimari özellikleri taşımaktadır. Bu sebeple de tarihî açıdan değeri artmıştır. Cami iki minarelidir ve her bir minarede üçer tane şerefe bulunmakta. Yapının iç kısmında kullanılan İznik çinileri görkemli bir atmosfer yaratmaktadır.

III. Ahmet Çeşmesi ise yine tarih severlerin mutlaka görmesi gerektiği önemli bir yapıdır. İskele Meydanı’ndaki çeşme, 1703 – 1730 yılları arasında Mehmet Ağa tarafından yapılmıştır. Deniz kenarında inşa edilen çeşme, zaman içerisinde günümüzdeki yerine taşınmıştır.

RentiCar ile İstanbul Üsküdar Araç Kiralama Seçenekleri

İstanbul son derece büyük, kalabalık ve yoğun trafiğe sahip bir kenttir. Bu sebeple kendi aracı olmayan kişiler için en konforlu yöntem araç kiralamaktır. RentiCar bu konuda müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Konum ve tarih bilgilerini girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralayabilirsiniz.

RentiCar ile İstanbul Üsküdar Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Araç kiralamak istiyorsanız RentiCar sizlere en konforlu ve en uygun araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır. Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular