Ana Sayfa
Lokasyonlar

İstanbul Yenikapı İDO Araç Kiralama

İstanbul ilinin bir ilçesi olan Yenikapı, Marmara Denizi’nin sahil kısmına konumlanmıştır. Yenikapı ayrıca İstanbul surlarının kapılarından biridir. İlçenin batısında Satmaya, doğusunda Kumkapı, kuzeyinde ise Aksaray semtleri vardır. Marmara Denizi kıyı ilçelerinde genellikle Rum ve Ermeni vatandaşların yoğunlukta olduğu gibi Yenikapı için de aynı şey geçerlidir. Bir dönem eğlencenin çok fazla yaşandığı bir ilçe haline gelmiştir. İstanbul Yenikapı İDO araç kiralama hizmetinin en yoğun talep gördüğü ilçeler arasındadır. Marmara Denizi'ndeki çeşitli noktalara giden deniz otobüsleri ve feribotlar Yenikapı'dan kalkmaktadır. Bu sebeple hem gelen hem de giden yolcular araçları ile seferlere kolaylıkla ve konforlu biçimde yetişiyorlar.

İstanbul Yenikapı’da Gezilecek Yerler

Yenikapı, İstanbul’un en değerli yerlerini içinde barındıran ilçelerinden biri olan Fatih’e bağlıdır. İlçede var olan şeyleri bir günde gezip görmeniz, içselleştirmeniz ve doyasıya tadını çıkarmanız pek de mümkün değildir. Bu ilçenin mekânlarını, camilerini, kiliselerini ve daha bir sürü şeyi görebilmek için en az 2 güne ihtiyacınız vardır. Şimdi sizler için en fazla öne çıkanlara değinelim.

Yenikapı İDO iskelesinin batısında, Kennedy caddesinin kuzeyinde yer alan, Yenikapı şehir parkı. Avrupa’nın en büyük parkları arasında yer alır. 578 metrekare alan karada, 57 bin metrekare de denizin doldurulmasıyla karadan bağımsız bir şekilde oluşturulmuştur. Burada mitingler ve konserler düzenlenmektedir. Ayrıca misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kafe, restoran ve çay bahçeleri mevcuttur.

Ve tabii buraya gelip görmeden dönmenin mümkün olmadığı, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Sultanahmet.  Beş ana kubbesi, sekiz ikincil kubbesi ve geniş bir iç avlusu ile toplamda 10.000 metrekarenin üzerinde bir alanı kaplayan cami, altı minareli tek camidir.

Birçok filme ev sahipliği yapmış Gülhane Parkı; şehrin kalabalığından sıyrılıp nefes alabileceğiniz, yeşilin her tonunu hapsetmiş huzur dolu bir yer. Önceleri burası Topkapı Sarayı’nın dış bahçesi olarak kullanılmış ve yalnızca padişahın ailesine aitmiş. Şimdilerde ise herkese açık.

Daha sayısız mekânın bulunduğu Fatih, Yenikapı ilçesini keşfedip tadını çıkarabilmek için araç kiralama hizmetinden yararlanarak gitmek istediğiniz noktalara daha çabuk ve çok daha konforlu ulaşabilirsiniz.

İstanbul Yenikapı İDO Araç Kiralama Seçenekleri

İstanbul Yenikapı İDO, çok merkezi bir lokasyondadır. Her türlü ulaşım yöntemini bulabileceğiniz bir bölge olsa da kendi aracınız ile ulaşım sağlamanın konforunu yakalayamazsınız. Müşteri memnuniyetinin ön planda tutulduğu RentiCar ile tüm sürecinizi huzurla tamamlamanın keyfini çıkarın. Renticar.com ‘u ziyaret edin, tarih aralığını seçin ve dilediğiniz aracı kiralayın. Sürprizlerle karşılaşmayın.

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular