Ana Sayfa
Lokasyonlar

İzmir Menderes Araç Kiralama

Menderes, eski adıyla Cumaovası, Türkiye'nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin batısında Seferihisar, kuzeyinde Gaziemir ve Karabağlar, doğusunda Torbalı, güneyinde Ege Denizi bulunmaktadır. Cumaovası Havaalanı'nın isminin Adnan Menderes Havalimanı şeklinde değiştirilmesiyle ilçenin de adı Menderes şeklinde değiştirilmiştir.  İzmir'in güneyinde yer alan ilçenin il merkezine uzaklığı 20 km’dir ve bölgenin önemli tarihî yerleri olan bölgelerindendir. Menderes ilçesi, ziyaret noktaları ile beğenilen, sevimli bir ilçe olarak bilinir. Özellikle bahar ve yaz aylarında, Ege en güzel zamanlarını yaşarken, bu bölge ziyaret için tercih edilir. Ulaşım imkânlarının kolaylığı ve çeşitliliği sayesinde İzmir’e uçak bileti alıp RentiCar’dan araba kiralayarak bölgeyi keşfedebilirsiniz.

İzmir Menderes’te Gezilecek Yerler

İzmir’de bugüne kadar keşfedilebilen eko-turizme uygun pek çok eko-turizm güzergâhı mevcuttur. Bu anlamda Menderes, tarih ve deniz turizminin iç içe olduğu Türkiye’nin ender yörelerdendir. Ormanlık alanların ve derelerin denizle birleştiği noktalarda tarihi ören yerlerinin bulunması ilçeyi diğer eko-turizm güzergâhlarından farklı kılmaktadır. Menderes, İzmir`in güney bölgesinde yer alan, sahili 44 km olan birçok güzel kıyıları olan turistik ve koyları ile son zamanların favori ilçelerindendir. Tarihî mirasları ve mavi bayrak almış plajlarıyla İzmir`de ün kazanmıştır. Güzel koyları ve görülmeye değer plajları arasında da en güzel plajlarından biri İpekkum Plajı’dır. Menderes’in tüm bu güzelliklerini görmek isteyenler için RentiCar kiralık araç bulmak konusunda büyük kolaylıklar sağlamaktadır. En konforlu en güvenilir yöntem olmanın yanında ayrıca zamandan da tasarruf etmenin en doğru yolu RentiCar aracılığıyla araç kiralayıp seyahatinizin keyfini çıkarmaktır.

Menderes Araç Kiralama Alternatifleri

Menderes ilçesi, İzmir’in belki de en kolay ulaşılabilir noktasıdır. İzmir’e uçak bileti alıp ulaştığınız havalimanı, Menderes ilçesinde yer almaktadır. İzmir Menderes’te araç kiralama hizmeti almak RentiCar ile çok kolay. İhtiyaçlarınıza en uygun aracı RentiCar avantajları ile kiralayabilir ve seyahatinize ara vermeden devam edebilirsiniz. Otomobil kiralama fiyatlarını görmek için araç kiralamak istediğiniz tarih aralığını seçip fiyat listelerini inceleyebilirsiniz.

İzmir Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular