0850 308 0 308
İletişim Merkezi
Kahramanmaraş Havalimanı (KCM) Araç Kiralama

Kahramanmaraş Havalimanı (KCM) Araç Kiralama

Kahramanmaraş Havalimanı Araç Kiralama

Kahramanmaraş, Akdeniz Bölgesi’nde yer alıyor. Bölgenin doğudaki son şehridir. Bulunduğu coğrafi konum nedeniyle birçok kişi şehri ya Doğu Anadolu ya da Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde sanıyor. Aslında şehir; Orta Anadolu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz bölgelerinin birleştiği noktada yer alıyor. Bu özelliği sayesinde hem karasal hem de Akdeniz iklimlerini yaşayabiliyor. İklim farklılığından dolayı şehir zengin bitki örtüsüne sahiptir.

RentiCar Kahramanmaraş Havalimanı araç kiralama fırsatlarıyla gezmek istediğiniz her yere gidebilirsiniz.

Kahramanmaraş Havalimanı Gezilecek yerler

Gezinize başlamadan önce RentiCar web sitesi üzerinden Kahramanmaraş Havalimanı araç kiralama sayfasına girip bütçenize uygun aracı seçebilirsiniz.

Kahramanmaraş doğal güzellikleri kadar tarihî eserleri ile de ilgi çeken bir şehirdir. Tarihî eserler arasında anıtlar, höyükler, camiler, mescitler, kaleler ve geçitler bulunmaktadır.

Şehir merkezinde bulunan Kahramanmaraş Kalesi’nin, Geç Hitit Dönemi’nde yapıldığı tahmin edilmektedir. Kahramanmaraş Havalimanı’ndan 9.6 km giderek Kahramanmaraş Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Havalimanı üzerinden rotanızı oluştururken Arkeoloji Müzesi, Taş Han, Kahramanmaraş Kapalı Çarşı gezilecek yerler listenizde mutlaka olmalıdır. MÖ 64 yılına kadar uzanan geçmişi ile büyüleyici izlere rastlayacağınız Germenicia Antik Kenti’nde dönem mimarisini inceleyebilirsiniz. Havalimanından kolaylıkla ziyaret edebileceğiniz bölge 7.2 km uzaklıktadır.

Gezeceğiniz yerler arasında; Eshab-ı Kehf, Döngel Mağaraları, Minyatür Kurtuluş Müzesi, Taş Köprü (Ceyhan Köprüsü), Kapıçam Tabiat Parkı, Mahmut Arif Paşa Konağı, Etnografya Müzesi, Galgamaç Şelalesi, Toprakhisar Kanyonu, Başkonuş Yaylası, Direkli Mağarası, Çokran Mavi Göl Şelalesi, Atatürk Parkı mutlaka olmalıdır. Kahramanmaraş’ın bu lokasyonlar dışında bilmediğimiz birçok yerine aracınızla kolaylıkla seyahat etmeniz mümkün.

Kahramanmaraş’ın yöresel yemeklerini de unutmamak gerek; Tirşik Çorbası, Un Sucuğu, Maraş Köftesi, Maraş Tava, Patlıcan Ekşili Çorba, Zeytinyağlı Kuru Dolma, Patlıcanlı Çöp Kebabı, Ezme Kebap, Kalili Köfte, Şekerli Peynirli Börek ve Ciğerli Bulgur Pilavı gibi lezzetli yemekleri yemeden şehirden ayrılmamanızı öneririz.

Kahramanmaraş Havalimanı Araç Kiralama Seçenekleri

İhtiyacınız olan aracı RentiCar Kahramanmaraş Havalimanı araç kiralama ile kolayca kiralayabilir ve seyahatinize hız kesmeden devam edebilirsiniz. Yapmanız gereken web sitesi üzerinden istediğiniz tarihi ve aracı seçerek seyahatinizin tadını çıkartmak olacaktır.

Kahramanmaraş Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

RentiCar Kahramanmaraş Havalimanı araç kiralama hizmetleri ile size uygun ve güvenilir fiyat listesi sunmaktadır. Her bütçeye ve ihtiyaca uygun modelleri ile istediğiniz aracı kiralayabilir, seyahatinizin konforunu artırabilirsiniz.

Şehir Merkezi Araç Kiralama

Kahramanmaraş Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kahramanmaraş Havalimanı (KCM) araç kiralama nasıl yapılır?

Kahramanmaraş Havalimanı (KCM) ile ilgili sayfamız üzerinden sizin için uygun olan tarih dilimini ve özellikleri seçerek Kahramanmaraş Havalimanı (KCM) araç kiralama işlemlerinizi kolaylıkla yapıp yolculuğunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Kahramanmaraş Havalimanı (KCM) araç kiralama fiyatı nedir?

Kahramanmaraş Havalimanı (KCM) araç kiralama fiyatları seçtiğiniz aracın modeli, yakıt tipi, yaşı gibi pek çok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sayfamız üzerinden dilediğiniz filtreleri seçip, size uygun olan araçların sıralandığı listeye erişebilirsiniz.