Ana Sayfa
Lokasyonlar

Kıbrıs Güzelyurt Araç Kiralama

Kıbrıs adasının kuzeybatısında yer alan Kıbrıs Güzelyurt’ta, her ne kadar Kıbrıs’ın Lefkoşa ve Girne şehirleri kadar ünlü olmasa da gezilecek yerler listesi oldukça uzundur. Bu sebeple Kıbrıs Güzelyurt araç kiralama açısından çokça tercih edilen bir destinasyondur. Tam da bu noktada bulunan RentiCar, Kıbrıs’ta rahat ve konforlu gezebilmeniz için araç kiralama fırsatı sunmaktadır. 

Kıbrıs Güzelyurt Gezilecek Yerler Nereler?

Kıbrıs’ın en eski yerleşim yerlerinden biri olduğu bilinen Kıbrıs Güzelyurt, kültürel ve tarihî özellikleri ile ziyaret edilmesi gereken yerler listesinde yerini almış bir noktadır. Gezilecek yerleri genel olarak ilçe merkezinde ve etrafında toplamıştır.

Gezilecek ilk yer olarak Arkeoloji ve Doğa Müzesi ile başlayabilirsiniz. Güzelyurt ilçesinin en çok bilinen turistik yeri olan bu müze, 2 kattan oluşmakla beraber içerisinde hem Soli Antik Kenti ve Vuni Sarayı gibi tarihî yerlerden çıkartılan arkeolojik eserleri hem de Kıbrıs’ta yaşayan hayvanların doldurulmuş hâllerini sergilemektedir. Aynı zamanda müzenin bahçesinde Taş Eserleri Müzesi adı altında sütunlar ve mezarlar da sergilenmektedir.

Diğer bir turistik popüler nokta ise Aziz Mamas Kilisesi ve İkon Müzesi’dir. Arkeoloji ve Doğa Müzesi’nin hemen yanında bulunan müze, Kıbrıs adasının önemli azizlerinden biri olan St. Mamas için yaptırılmıştır ve içerisinde eşyaları sergilenmektedir. Günümüze gelene kadar birçok mimari restorasyon geçiren kilise binası son olarak 1725 yılında yenilenmiştir ve bu restorasyon sırasında bir kubbe eklenmiştir.

Bunların dışında Tumba Tu Skuru, Atatürk Anıtı, Tren İstasyonu gibi yerler de Kıbrıs Güzelyurt ilçesinin çokça ziyaret edilen destinasyonlarındandır.

Kıbrıs Güzelyurt Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

Son dönemlerde turistik bölge gezilerinde rahatlık amacıyla araç kiralama talepleri artmıştır ve günün her saati bütçenize uygun araç kiralayabileceğiniz RentiCar, müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Lokasyon ve tarih bilgilerinizi girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralayabilirsiniz.

Kıbrıs Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular