0850 308 0 308
İletişim Merkezi
Konya Havalimanı (KYA) Araç Kiralama

Konya Havalimanı (KYA) Araç Kiralama

Konya Havalimanı Araç Kiralama

Konya Havalimanı, Türkiye'nin Konya şehrinde bulunan uluslararası bir havalimanıdır. İstanbul, Antalya ve Ankara gibi lokasyonların yanı sıra Frankfurt ve Düsseldorf gibi uluslararası lokasyonlara da uçuş sunmaktadır.

Havalimanı, yolcu uçuşlarının yanı sıra kargo operasyonlarını da yürütmekte ve Türk Hava Kuvvetleri için üs olarak hizmet vermektedir. Havalimanı; gümrüksüz satış mağazaları, restoranlar ve kafeler dahil olmak üzere çeşitli olanaklar sunan terminal binasına sahiptir.

Konya Havalimanı, gezginler için popüler bir lokasyondur ve Konya Havalimanı araç kiralama hizmeti, bölgede geçirdiğiniz zamanı en iyi şekilde değerlendirmenin harika bir yoludur. RentiCar olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz geniş bir araç yelpazesi sunuyor ve havalimanına varır varmaz aracınızı teslim almanızı kolaylaştırıyoruz.

RentiCar'dan araç kiraladığınızda, kendi ulaşımınızı sağlamanın rahatlığını ve esnekliğini yaşayacaksınız. İster iş ister eğlence için seyahat ediyor olun, RentiCar’ın geniş araç yelpazesi Konya Havalimanı rent a car hizmetinden yararlanırken kendi güzergahınızı oluşturmanıza ve şehri ve çevresini kendi hızınızda keşfetmenize olanak tanır.

Konya Havalimanı Araç Kiralama Seçenekleri

RentiCar, Konya Havalimanı hizmeti için çeşitli araç kiralama seçenekleri sunmaktadır. Havalimanında bulunan seçeneklerden bazıları şunlardır:

Geniş Araç Seçeneği

RentiCar, Konya Havalimanı araç kiralama hizmeti için geniş bir araç yelpazesi sunar. Bu geniş yelpaze arasından kendi isteğinize en uygun özelliklerdeki aracı filtreleme yaparak bulabilirsiniz.

Konya Havalimanı rent a car hizmetinden yararlanmak isteyen gezginler ise ister şehir için küçük bir araba, ister bir yol gezisi için daha büyük bir araç istiyor olsun, ihtiyaçlarına ve bütçelerine bağlı olarak istedikleri araçları bu geniş yelpazeden bulabilirler.

Konya Havalimanı araç kiralama hizmeti online rezervasyon sistemleri, yolcuların kiralık araçlarını havalimanına varır varmaz teslim almalarını sağlar.

Kampanya ve Promosyonlar

RentiCar, Konya Havalimanı rent a car yaparken faydalanabileceğiniz dönemsel kampanyalar sunar. Bu kampanyalar sayesinde daha uygun fiyatlı kiralamalar yapabilirsiniz.

Rezervasyon

RentiCar ile hem web sitesi üzerinden hem de telefon üzerinden Konya araç kiralama hizmeti için rezervasyon işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

 • Web Sitesi Üzerinden

RentiCar, filtreleme özelliği ile beklentilerinize en uygun aracı bulmanızı sağlıyor.

Web Sitesi üzerinden rezervasyon yaptırmak istediğiniz yeri ve tarihi girdikten sonra karşınıza çıkan araçları istekleriniz doğrultusunda filtreleyebilirsiniz. Bu da kendinize en uygun aracı bulmanızı sağlayacaktır.

Ek olarak RentiCar, yolcuların araçlarını önceden rezerve etmelerine ve havaalanına varır varmaz, onlar için ayrılan aracı teslim almalarına olanak tanıyan bir sistemsağlamaktadır. Bu sayede zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

Araç kiralamayı kolaylaştıran web sitemiz sayesinde ihtiyacınız olan aracı birkaç dakika içerisinde kiralayabilirsiniz. Konya Havalimanı rent a car hizmeti almak istediğiniz tarih aralığını seçmenizin hemen ardından arama butonuna tıkladığınızda karşınıza o tarih aralığında müsait olan araçlar gelecektir. Bu araçlar arasından aşağıdaki başlıklara göre filtrelemeler yapıp dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz.

 • Fiyat
 • Yakıt Türü (Dizel & Benzin)
 • Vites (Otomatik & Düz Vites)
 • Türüne Göre (Orta Boy, Büyük Araçlar, Minivanlar, SUV Araçlar)
 • Koltuk Sayıları (4 Koltuk, 5 Koltuk, 9 Koltuk)
 • Marka

Tüm bunların yanında; kredi kartına taksit seçeneği, dezenfekte edilmiş araçlar ve ücretsiz iptal avantajı, tüm müşterilerimize sunduğumuz önemli ayrıcalıklar arasındadır.

 • Telefon Üzerinden

RentiCar, Web Sitesi üzerinden kiralama yapmak istemeyen yolcular için İletişim Merkezi opsiyonu sunar. İletişim Merkezi personellerimiz ile yapacağınız görüşme sonrası dilediğiniz bölgede, dilediğiniz araç ile rezervasyon oluşturabilirsiniz.

RentiCar ile Konya Havalimanı Araba Kiralamanın Avantajları

RentiCar ile Konya Havalimanı rent a car yapmak aşağıdaki avantajları sunabilir:

Kolaylık

Havalimanında araç kiralamak, taksi veya toplu taşıma beklemenize gerek kalmadan yolculuğunuza hemen başlamanızı sağlar. Bu da size hem kolaylık sağlayacak ve zamandan tasarruf ettirecektir.

Esneklik

Konya araç kiralama yapmak size, Konya ve çevresini toplu taşıma programlarıyla sınırlı kalmadan kendi hızınızda keşfetme özgürlüğü verir. Bu da gezmek istediğiniz lokasyonlarda dilediğiniz kadar kalmayı ve özgürce seyahat etmeyi sağlar.

Uygun maliyet

Özellikle birden fazla yerde seyahat etmeyi veya farklı yerleri görmeyi planlıyorsanız, araç kiralamak birden fazla taksiye binmekten veya toplu taşıma araçlarını kullanmaktan daha uygun maliyetli olabilir.

Çeşitlilik

RentiCar, bireysel ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek geniş bir araç yelpazesi sunar. Bu geniş yelpaze sayesinde yolculuk öncesinde de özgür hissedersiniz.

Ek Hizmetler

RentiCar, seyahatinizi daha konforlu ve güvenli hale getirebilecek sigorta, ek sürücü ve GPS navigasyon sistemi gibi ek hizmetler de sunmaktadır. Bu ek hizmetlerden dilediğinizi paketinize ekleyebilirsiniz. Burada unutulmaması gereken nokta, ek hizmetlerin araç kiralama ücretine dahil olmadığıdır ve araç teslimi sırasında ücretlerinin kiralama ofisinde ödenmesi gerektiğidir.

İletişim

Yola çıktığınızda başınıza bir olumsuzluk gelmesi ihtimalinde her an muhatap bulabileceğiniz bir iletişim hattı önemlidir. RentiCar’ın İletişim Merkezi ile tüm sorunlarınıza ve sorularınıza muhatap bulabilirsiniz.

Konya Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

RentiCar'dan Konya Havalimanı araç kiralama hizmeti almak oldukça basittir. RentiCar'dan birkaç tık ile araç kiralamak için takip edebileceğiniz genel adımlar şu şekildedir:

RentiCar web sitesine göz atın

İhtiyaçlarınızı ve isteklerinizi belirledikten sonra en uygun aracı bulmak için RentiCar web sitesini ziyaret edin.

Yer ve tarih bilgisi girin

Konya Havalimanı oto kiralama hizmeti için öncelikle aracı kiralamak istediğiniz ve aracı teslim almak istediğiniz lokasyon bilgisini girin. Çıkan sonuçlar arasından, araç filtreleme seçeneği ile filtrelediğiniz araçları inceleyin.

Aracınızı rezerve edin

Kiralamaya karar verdiğiniz aracı seçtikten sonra sizden istenen bilgileri girin ve rezervasyon işlemini tamamlayın. Rezervasyon aşamasında kimlik bilgileriniz, fatura adresiniz ve kart bilgileriniz gibi bazı kişisel bilgiler vermeniz istenecektir.

Belgelerinizi eksiksiz getirin

Aracınızı teslim alırken getirmeniz gereken belgeleri eksiksiz hazırladığınızdan emin olun. Ayrıca unutulmaması gereken diğer bir önemli detay da Konya Havalimanı araç kiralama için alınması gereken depozitonun yalnızca sürücünün kartından çekilebileceğidir.

Aracınızı teslim alın

Araç kiralama gününde seçtiğiniz noktadan size ayrılan aracı teslim alabilirsiniz. Aracınız temizlenmiş ve gitmeye hazır olacaktır.

Kiralama anlaşmasını okuyun

Arabayı teslim almadan önce, kiralama süresi, kiralama maliyeti ve her türlü ek ücretler dahil olmak üzere kiralamanın hüküm ve koşullarını özetleyen sözleşmenizi okuyun.

Seyahatinizin keyfini çıkarın

Tüm evrakları tamamlayıp anahtarları aldıktan sonra, yolculuğunuza başlamaya ve Konya’da keyifli zaman geçirmeye hazırsınız.

Kiralama prosedürlerinin firmadan firmaya değişiklik gösterdiği de unutulmamalıdır. Bu sebeple kiralama yapmadan önce hüküm ve koşulların bulunduğu kiralama şartlarını okumanız sizin için iyi olacaktır.

RentiCar’dan Konya Havalimanı araç kiralama yapmak, size bölgeyi kendi hızınızda keşfetme özgürlüğü ve esnekliği sağlayan müşteri dostu bir hizmet almanızı sağlayacaktır.

Konya’da Gezilecek ve Görülecek Yerler

Türkiye'nin merkezinde yer alan Konya, zengin tarihi ve kültürüyle bilinir ve Konya Havalimanı araç kiralama hizmeti ile şehirde gezip görülecek birçok yer vardır:

Mevlâna Müzesi

Bu müze, Konya'da Mevlevi Tasavvuf Tarikatını kuran 13. yüzyıl şairi ve filozofu Mevlâna’ya ithaf edilmiştir. Müze, Mevlevihane'nin eski tekkesinde yer almakta olup, Mevlâna ve onun takipçileri ile ilgili birçok eser ve el yazması barındırmaktadır.

Alâeddin Cami

Konya'nın en önemli mimari ve tarihi yapılarından biri olan bu cami, Selçuklu mimarisinin şaheserlerinden sayılmaktadır. Cami, karmaşık çini işçiliği ve hat sanatı ile bezenmiştir.

Selçuklu Kervansarayları

Konya, İpek Yolu üzerinde gezginler için han olarak kullanılan Selçuklu döneminden kalma tarihi kervansaraylara ev sahipliği yapmaktadır. En önemli kervansaraylardan bazıları Sultan Han ve Karatay Han'dır.

Konya Kent Müzesi

Bu müze, Konya'nın tarihine ve kültürüne kapsamlı bir bakış sunar. Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemleri de dahil olmak üzere şehrin geçmişine dair eserler ve sergiler sunmaktadır.

Semazenler

Konya, Mevlevi Tarikatına mensup Semazenler ile tanınır. Ziyaretçiler, Mevlâna Kültür Merkezi'nde Sema olarak bilinen geleneksel sema gösterisine tanık olabilir.

İnce Minareli Medrese

Selçuklu mimarisinin güzel bir örneği ve 13. yüzyılda inşa edilmiş bir eğitim külliyesi.

Konya Kalesi

Roma döneminden kalma bir kale, tepeden şehrin harika bir manzarasını sunuyor.

Celaleddin Muhammed Rumi'nin Mezarı

Ünlü şair Mevlâna’nın türbesi Konya'da bulunmaktadır.

Konya Çarşısı

Tekstil, seramik ve mücevher gibi çeşitli eşya ve hediyelik eşyaların satıldığı geleneksel bir çarşı.

Yeşil Türbe

Yeşil Kubbe olarak da bilinen, Konya'da bulunan İslam tarihinin önemli bir türbesidir.

Tüm bu lokasyonları Konya Havalimanı araç kiralama hizmeti ile özgürce gezebilirsiniz.

Konya Havalimanı Oto Kiralama Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Konya Havalimanı'nda araç kiralarken sorunsuz ve keyifli bir deneyim yaşamanız için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var:

Rezervasyon

Müsaitlikten emin olmak için kiralık arabanızı önceden rezerve ettiğinizden emin olun.

Yaş Sınırı

21 yaş altı bireylere araç kiralaması yapılamaz, bu nedenle araç rezervasyonu yapmadan önce politikaları kontrol ettiğinizden emin olun.

Ek Hizmetler

Ek sürücü hizmetini seçmediğiniz takdirde aracı kiralayan kişi dışında, başka bir yolcu süremez. Birden fazla sürücü araç sürecekse mutlaka ek sürücü hizmeti seçilmelidir.

Alış ve bırakış

Alış ve bırakış yerlerinin ve saatlerinin farkında olun ve aracı alıp bırakmak için yeterli zaman tanıyın.

Aracı kontrol edin

Konya Havalimanı oto kiralama hizmetinizin süreci bittiğinde kiralık alandan ayrılmadan önce araçta herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun ve herhangi bir sorunu hemen kiralama şirketine bildirin.

Konya Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Konya Havalimanı araç kiralama fiyatları, aracın türü, kiralama süresinin uzunluğu ve kiralama noktası gibi birçok faktöre bağlı olarak büyük ölçüde değişir.

 • Aracın Özellikleri

Ekonomik ve kompakt arabalar genellikle en uygun fiyatlı seçeneklerdir. Orta boy, SUV arabalar veya lüks ve spor araçlar, daha maliyetli seçenekler olabilir. Unutulmaması gereken asıl nokta, uygun fiyatlı her aracın sizin beklentilerinizi karşılamayabileceğidir. Aracınızı beklentileriniz doğrultusunda maksimum fiyat-performans sağlayacak şekilde tercih etmelisiniz.

 • Kiralama Süresi

Kiralama süresinin uzunluğu da fiyatı etkileyebilir. Haftalık kiralamalardaki günlük tutar, kısa süreli kiralamalardaki günlük tutara kıyasla daha uygundur.

 • Aracın Kiralandığı Konum

Konum da araç kiralama fiyatlarının belirlenmesinde rol oynar.

 • Ek Hizmetler

Ayrıca, kiralama fiyatlarının genellikle depozito, sigorta, yakıt ve ek sürücü ücretleri gibi ek maliyetleri içermediğini akılda tutmak önemlidir. Bu ek maliyetler, hızlı bir şekilde artabilir ve araç kiralama için bütçe oluştururken dikkate alınmalıdır.

Konya Havalimanı araç kiralama fiyatları aracın tipine, kiralama süresinin uzunluğuna, kiralama yapılan lokasyona ve mevcut olabilecek indirim veya promosyonlara bağlı olarak büyük farklılıklar gösterebilir.

Tüm bu faktörler çerçevesinde size en uygun aracı, en uygun fiyatlandırmalar ile kiralayarak Konya Havalimanı araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Alışveriş Merkezi Araç Kiralama

Şehir Merkezi Araç Kiralama

Konya Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Uygun fiyata Konya Havalimanı araç kiralama nasıl yapabilirsiniz?

Konya Havalimanı rent a car hizmetinin yoğun tercih edildiği dönemlerden önce rezervasyon oluşturmanız uygun fiyatlı Konya Havalimanı araba kiralama yapmanızı sağlayabilir. Ayrıca, daha uygun fiyatlı bir araç deneyimi için RentiCar’ın promosyon ve kampanyalarını takip edebilirsiniz.

Konya Havalimanı araç kiralama yaparken neden RentiCar’ı tercih etmelisiniz?

Konya Havalimanı araç kiralama yaparken kurumsal bir firma tercih etmek, seyahatinizdeki tüm haklarınızı bilmenizi ve saklı tutmanızı sağlayacaktır. Bu sayede seyahat boyunca oluşabilecek sorunlarınıza muhatap bulabilecek ve seyahat sonunda kötü sürprizler ile karşılaşmayacaksınız.