0850 308 0 308
İletişim Merkezi
Selçuklu Araç Kiralama

Selçuklu Araç Kiralama

Konya Selçuklu Araç Kiralama 

Türkiye’nin turizm açısından en yoğun ve en önemli illeri arasında ön sıralardaki yerini korur Konya. Mevlânâ gibi dünyaca tanınan ve değer gören, çok kıymetli bir isme kucak açmış, bir uygarlığın başkenti olmuş, müzeleri ve yeşil alanlarıyla popüler bir şehirdir. Çok sayıda tarihî ve turistik alana sahip olan Konya’da ulaşım, kendi aracınız ile oldukça rahat ve keyifli olmaktadır. Konya Selçuklu araç kiralama ile kültür turizminin yanı sıra inanç turizmi için de önemli olan kenti keyifli ve güvenli bir yolculuk yaparak gezebilirsiniz.

Konya Selçuklu Hakkında Bilgi

Selçuklu, Konya iline bağlı bir merkez ilçedir. Selçuklu, ismini Konya'yı başkent yaparak adını tarihe kazıyan Selçuklulardan almıştır. Selçuklu, özellikle inanç turizmi açısından önemli bir merkez durumundadır. İlçede 3000 yıllık tarihî Sille Mahallesi, İnce Minare Taş ve Ahşap Eserleri Müzesi, Alaaddin Köşk ve Saray kalıntıları ile birçok önemli tarihî eser yer almaktadır. Gezilecek yerler açısından oldukça zengin olan şehrin mutlaka görülmesi gereken yerlerine değinelim.

Alâeddin Tepesi

Konya halkı açısından önem taşıyan bu tepenin tarihi oldukça eski dönemlere dayanıyor. Tarih boyunca birçok medeniyete kucak açan bu tepede Frig, Helen, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı uygarlıkları yaşamıştır. Günümüzde mesire yeri olarak hizmet vermektedir. Tepe adını Selçuklu Sultanı I. Alâeddin Keykubat’tan almıştır.

Aya-Elena Kilisesi

İsa'nın doğumundan 327 sene sonra Bizans İmparatoru Büyük Konstantin’in annesi Helena'nın hac için Kudüs'e giderken Konya'ya uğradığı, buradaki ilk Hıristiyanlık çağlarına ait oyma mabetleri gördüğü ve Hıristiyanlara Sille'de bir mabet yaptırmaya karar verdiği rivayet edilmektedir.

Konya’yı doyasıya yaşayabilmek için RentiCar’dan dilediğiniz aracı kiralayarak turistik yerleri ziyaret edebilirsiniz. RentiCar, ihtiyacınız olan aracı, kolay ve güvenilir bir şekilde sizlere sunmaktan büyük mutluluk duyuyor.

RentiCar ile Konya Selçuklu Araç Kiralama Seçenekleri

Konya, mistik yolculuk sevenler için Türkiye’nin en tercih edilir şehirleri arasında ilk sıradadır. Bu şehri keşfederken aynı zamanda zamandan tasarruf ederek keyif almanın en doğru adresi: RentiCar.

RentiCar ile hem konforlu hem de ihtiyacınız doğrultusunda kaliteli bir araca, uygun bir bütçeyle ulaşabilirsiniz. RentiCar.com adresine bir tıkla ulaşın, 12 aya varan taksit fırsatlarından yararlanın, yolculuklarınızı ertelemeyin.

RentiCar ile Konya Selçuklu Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Araç kiralamak istiyorsanız RentiCar bu noktada sizlere en konforlu ve en uygun araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır. Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.

Konya Havalimanı Araç Kiralama

Alışveriş Merkezi Araç Kiralama

Konya Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Konya Selçuklu araç kiralama nasıl yapılır?

Konya Selçuklu ile ilgili sayfamız üzerinden sizin için uygun olan tarih dilimini ve özellikleri seçerek Konya Selçuklu araç kiralama işlemlerinizi kolaylıkla yapıp yolculuğunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Konya Selçuklu araç kiralama fiyatı nedir?

Konya Selçuklu araç kiralama fiyatları seçtiğiniz aracın modeli, yakıt tipi, yaşı gibi pek çok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sayfamız üzerinden dilediğiniz filtreleri seçip, size uygun olan araçların sıralandığı listeye erişebilirsiniz.