Ana Sayfa
Lokasyonlar

Muğla Dalyan Araç Kiralama

Dalyan, Muğla’nın Ortaca ilçesinin köylerinden biridir. Köyceğiz Gölü ile Akdeniz’i birleştiren bir kanal üzerinde yer alır. Burası yemyeşil ormanları, tertemiz ve masmavi denizi, el değmemiş doğası ve tarihî yapılarıyla gidenleri büyüler. Özellikle yaz aylarında nüfusu ikiye katlar. Muğla Dalyan araç kiralama ile doğanın derinliklerine ulaşıp dilediğiniz anda hayal ettiğiniz yerde bulunma fırsatı yakalıyorsunuz. RentiCar, her tip araç ile müşterilerinin taleplerine en doğru yanıtı vermek için çalışıyor. RentiCar’ı ziyaret edin, özgürlüğün tadını çıkarın.

Muğla Dalyan Gezilecek Yerler

Dalyan seyahatiniz için 2-3 güne ihtiyacınız vardır. Her mevsim gezip görmek için uygun bir yerdir ama özellikle denize girmek istiyorsanız nisan ve kasım ayları arasında tatil planınızı düzenleyebilirsiniz. Eğer Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlama dönemini görmek istiyorsanız da haziran ve temmuz ayları arasında gidebilirsiniz.

Ve özellikle görmeden dönmemeniz gereken bazı yerlere değinelim:

İztuzu Plajı

İztuzu plajı 4,5 km uzunluğundadır ve sahil boyu herhangi bir yapılanmaya müsaade edilmemiştir. Burası tuzlu su ile tatlı su arasında bulunan nadir plajlardan biridir.  Ayrıca “Kaplumbağa Plajı” olarak adlandırılmaktadırlar çünkü Caretta Caretta kaplumbağaları yumurtalarını bu plaja bırakır.

Uyarı! Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtaları plajda yer aldığı için çevrede gürültü yapmak ve ışık yakmak yasaktır.

Radar Tepesi

Radar Tepesi, Dalyan’ı kuşbakışı seyredebileceğiniz eşsiz manzarası olan bir lokasyondur. Birçok noktayı aynı anda görebileceğiniz bu tepeyi görmeden dönmeyin!

Sülüngür Gölü (Sülüklü Göl)

Günümüzde Sülüklü Göl veya Sülüngür Gölü olarak bilinir. Dalyan merkezden İztuzu Plajı’na veya Radar Tepesi’ne giderken bu gölün yanından dolanırsınız. Burası dağların arasında adeta gizli bir cennet gibidir. Ayrıca Nil kaplumbağası için önemli bir yumurtlama alanıdır.

Muğla Dalyan Araç Kiralama Seçenekleri

RentiCar geniş araç kiralama seçenekleri ile Dalyan’da da seyahat severleri yalnız bırakmıyor.

İztuzu Plajı, Kargıcak Koyu, Kaunos Kral Mezarları ve çok daha fazlasını görebilmek için yapmanız gereken renticar.com ‘a tıklayıp seyahatinizi planlamak. Güvenli ve konforlu bir yolculuk RentiCar ile mümkün.

Muğla Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular