0850 308 0 308
İletişim Merkezi
Avanos Araç Kiralama

Avanos Araç Kiralama

Nevşehir Avanos Araç Kiralama 

Nevşehir'in 18 km kuzeyinde olan Avanos'un antik dönemdeki adı Venessa'dır. Avanos, Kızılırmak’ın iki yakasına kurulmuş turistik bir ilçe olma özelliğini taşır.  Pek çok film ve hikâyeye konu olan Kızılırmak, ilçeyi doğudan batıya doğru ortadan tam ikiye böler. Şehrin gezilecek epey noktası vardır ve en konforlu gezi yöntemi Nevşehir Avanos araç kiralama hizmetinden faydalanmak olacaktır. RentiCar’ı ziyaret edin, konforunuzdan ve güvenliğinizden ödün vermeyin.

Nevşehir Avanos’taki Seçenekler Arasından En Uygun Araç Tipini Seçin

Kimi zaman tek başınıza kimi zamansa bir grup arkadaş seyahat edebilirsiniz. Ya da Nevşehir iline yapacağınız bu seyahatte lüks bir otomobil kullanmayı tercih edebilirsiniz. RentiCar’a gelin, dilediğiniz aracı 12 aya varan taksit imkânıyla kiralayın.

Nevşehir Avanos Hakkında Bilgi

Anadolu’nun masal kenti diye bilinen bu şehir, tarihi ve dokusuyla farklı bir dünyaya açılan kapı gibidir.

Nevşehir’den bahsedildiği anda ilk akla gelen Kapadokya olur. Avanos ise geri plandaymış gibi görünen fakat görenlerin bayıldığı bir ilçedir. Nevşehir’e 18 km uzaklıkta, Kapadokya bölgesinin şirin bir ilçesidir.

Gezilip görülecek yerlerine birlikte değinelim.

Çanak Atölyeleri

Toprağın sanata dönüştüğüne şahitlik edebileceğiniz Avanos’un tarihî dokusunu en iyi yansıtan çanak atölyeleri. Kayaların içinde konumlanan mağaraların içinde, Kızılırmak’ın sunduğu kızıl renkte toprağın ayakla döndürülen işlikler üzerindeki aldığı şekli izlemek, giden herkesin kendi içinde var olan yaratıcılığı açığa çıkarmasına vesile oluyor.

Paşabağı

‘Keşişler Vadisi’ diye de biliniyor. Vadinin tam ortasında yer alan ve girişinde antitetik haçlar bulunan üç başlı peribacası Keşiş Simeon’un inzivaya çekildiği hücre olarak da biliniyor. Paşabağı, Avanos’un 3 km güneyinde yer almaktadır.

Dereyamanlı Kilisesi

Kilise, belediye kararıyla Vatikan temsilcilerinin de katılımıyla bölgeye gelen dinî gurupların ibadetine açılmıştır. Avanos’ta görülmesi gereken II. yüzyıl en önemli kiliselerinden biridir.

Çeç Tümülüsü

Avanos’un 15 km güneybatısında, uzaktan bakıldığında bir kovboy şapkasına benzemektedir. Burası kazı yapılmadığı için hâlâ arkeolojik gizemini korur. Tahminler bir Bizans Kralı’na ait veya Gordion gibi önem arz eden bir mezar olduğu yönündedir. Hakkında oldukça ilginç rivayetler de bulunmaktadır.

RentiCar ile Nevşehir Avanos Araç Kiralama Seçenekleri

Son zamanlarda turistik bölge gezilerinde konfor açısından araç kiralama talepleri artmıştır ve günün her saati bütçenize uygun araç kiralayabileceğiniz RentiCar, müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. RentiCar.com’u ziyaret edin, dilediğiniz aracı kiralayın, fırsatlardan yararlanın.

RentiCar ile Nevşehir Avanos Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Turistik geziler için en konforlu seçenek her zaman araç kiralamadır ve RentiCar bu noktada en konforlu ve en uygun araç kiralama seçeneklerini sizlere sunmaktadır. Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.

Nevşehir Havalimanı Araç Kiralama

Nevşehir Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Nevşehir Avanos araç kiralama nasıl yapılır?

Nevşehir Avanos ile ilgili sayfamız üzerinden sizin için uygun olan tarih dilimini ve özellikleri seçerek Nevşehir Avanos araç kiralama işlemlerinizi kolaylıkla yapıp yolculuğunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Nevşehir Avanos araç kiralama fiyatı nedir?

Nevşehir Avanos araç kiralama fiyatları seçtiğiniz aracın modeli, yakıt tipi, yaşı gibi pek çok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sayfamız üzerinden dilediğiniz filtreleri seçip, size uygun olan araçların sıralandığı listeye erişebilirsiniz.