Ana Sayfa
Lokasyonlar

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Araç Kiralama

Tarihten de bildiğimiz gibi Şırnak, Nuh Tufanı’nın noktalandığı şehirdir ve bu sebeple tarihî açıdan da Türkiye’nin önemli şehirlerinden biridir. Şehri gezmek isteyen ziyaretçiler genelde Şırnak Şerafettin Havalimanı araç kiralama seçeneklerini kullanırlar. Tam da bu noktada bulunan RentiCar sizlere en konforlu ve en kaliteli araç kiralama seçeneklerini sunuyor. Daima uygun fiyatlarıyla ve 12 aya varan taksit seçenekleriyle müşteri memnuniyetine önem veren RentiCar ile tek tıkla ihtiyacınız olan aracı kiralayabilir ve Şırnak gezinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Gezilecek Yerler Nelerdir?

İlk olarak kesinlikle RentiCar ile kiralayacağınız araç ile gitmeniz gereken yer Cudi Dağı. Cûdî kelimesi "cömertlik" anlamındaki cûd kökünden gelmektedir. Dağın tepesinin avuç içi şeklinde olması ve Nuh Tufanı’ndan sonra geminin buraya konmasına ve gemidekilerin barınmasına elverişli olması sebebiyle bu adı almıştır. Şırnak il merkezine 17 km mesafede bulunmaktadır. Elips biçiminde olan Cudi Dağı üzerinde 2000 metreyi aşan dört doruk vardır. Bunların en yükseği 2114 metredir. Bu tepelerden 2017 m yüksekliğinde olanı "Nuh Peygamber Ziyareti Tepesi" adını taşımaktadır.

Şırnak Cizre konumuna yaklaşık 15 dakika mesafede bulunan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan kiraladığınız araç ile Cizre’yi de ziyaret edebilirsiniz. Cizre’de bulunan Cizre Kalesi, Ulu Cami ve Ejder Desenli Kapı Tokmağı, Mum-u Zin Zindanı ve daha fazlası Cizre’de gezilecek yerlerdir.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Araç Kiralama Seçenekleri

Araç kiralama hizmeti ile RentiCar, müşterilerine güven vermesi ve onların memnuniyetini her daim ön planda tutmasıyla en çok tercih edilen marka olarak öne çıkmaktadır. RentiCar‘da aradığınız her türlü aracı bulabilirsiniz. Ayrıca RentiCar sizlere 12 aya varan taksit imkânı sunmaya devam ediyor. Konforlu ve güvenilir bir seyahat için siz de RentiCar‘ı tercih edin.

renticar.com ‘u ziyaret edin ve dilediğiniz tarih aralığını seçin. İstediğiniz araç dilediğiniz tarih aralığında sizin belirlemiş olduğunuz lokasyonda sizi bekliyor olacak. 

Şırnak Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular