Ana Sayfa
Lokasyonlar

Van Erciş Araç Kiralama

Van’ın merkez ilçelerinden biri olan Erciş ilçesi, doğal güzellikleri ve tarihî yapıları ile son dönemlerin önemli turistik noktalarından biri hâline gelmiştir. Bu sebeple Van Erciş araç kiralama talepleri fazlasıyla artmıştır.

Van Erciş Hakkında Bilgi

Özellikle doğa ile iç içe olmaktan keyif alanların tercih ettiği bir destinasyon olan Van Erciş, gezilecek birçok yeri bünyesinde bulundurmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır: Deliçay, Erciş Kalesi, Zortul Kümbeti, Çivi Yazılı Kitabeler, Kadem Paşa Hatun Türbesi, Kara Yusuf Paşa Türbesi. Bunları kısaca inceleyelim.

Deliçay’a baktığımızda Erciş bölgesinin en önemli doğal güzellikleri arasında yer almaktadır ve Erciş merkeze uzaklığı yaklaşık 10 km kadardır. Van Gölü ile buluşma noktası olduğu için epey dikkat çeken bir destinasyondur. Burada Van Gölü’ne özgü inci kefallerin yumurtlama alanı bulunmaktadır ve her sene balıklar bu alana ulaşmak için su üzerinde zıplayarak görsel bir şölen oluşturur. Yerli ve yabancı turistlerin, görebilmek için Deliçay’a akın ettiği bir görsel şölendir.

Her şehrin kendine özgü bir kalesi vardır. Erciş Kalesi de bu kalelerden biri. Ulaşım için özellikle özel araçların tercih edildiği Erciş Kalesi, Urartu Krallığı döneminden Osmanlı İmparatorluğu dönemine kadar kullanılmıştır. 1841 yılında Van Gölü’nün su seviyesinin yükselmesi sonucunda sular altında kalan Erciş Kalesi, son yıllarda suların tekrar azalmasıyla gün yüzüne çıkmıştır.

RentiCar ile Van Erciş Araç Kiralama Seçenekleri

Son dönemlerde turistik bölge gezilerinde rahatlık amacıyla araç kiralama talepleri artmıştır ve günün her saati bütçenize uygun araç kiralayabileceğiniz RentiCar, müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Konum ve tarih bilgilerini girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralayabilirsiniz.

RentiCar ile Van Erciş Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Turistik geziler için en konforlu seçenek her zaman araç kiralamadır ve RentiCar bu noktada sizlere en konforlu ve en uygun araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır. Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.

Van Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular