Ana Sayfa
Lokasyonlar

Ankara Yenimahalle Araç Kiralama

Türkiye’nin başkenti olan ve sık sık ziyaretlerin gerçekleştiği Ankara’nın her ilçesinde araç kiralama ihtiyaçları oldukça fazladır. RentiCar, Ankara’nın en kalabalık ilçelerinden biri olan Yenimahalle’de en iyi ve en kaliteli araç kiralama seçeneklerini sizlere sunmaktadır.

Ankara Yenimahalle’de Gezilecek Yerler Nereler?

Ankara Yenimahalle, Ankara’nın nüfusu en fazla olan ilçelerindendir. Yenimahalle’de ziyaret edilecek, birbirinden değerli, mimarileriyle dikkat çeken tarihî yapıları, keyifli alanları vardır. Burada ilk akla gelen yerlerden biri Cumhurbaşkanı Sarayı’dır. Başbakanın kullanması amacıyla planlanan ilerleyen dönemlerde Cumhurbaşkanı’nın resmî konutu hâline getirilen Cumhurbaşkanı Sarayı bu ilçededir. Bu saray, zamanla ziyaretçilere de açılmaktadır. Ankara Valisi Kızıl Bey tarafından yapılan Akköprü ise bu bölgeye gelenlerin ilk ziyaret ettiği yerlerdendir. 7 kemerli yapıdan oluşan ve görüntüsüyle dikkat çeken Akköprü; Çubuk Çayı, İncesu Deresi ve Hatip Çayı’nın birleştiği noktada bulunmaktadır. Ortalama 8700 kişi kapasitesi bulunan 75. Yıl Ankara Hipodromu da büyük bir alanda bulunmaktadır.

Ankara Yenimahalle’de bulunan yeşil görüntüsü ve huzur veren doğasıyla Atatürk Orman Çiftliği, 1925 yılında Atatürk’e hediye edilen doğal sit alanıdır. Burada ayrıca yapay bir gölet bulunmaktadır. Mimari açıdan ise müzelerinden bahsetmeden olmaz. Evrensel Değerler Çocuk Müzesi ve Bilim Merkezi çocuklar için etkinliklere ve eğitimlere yer vermektedir.

Ankara Yenimahalle’de ziyaretinizi gerçekleştirirken buradaki meşhur yemekleri tatmadan da olmaz. Özellikle keşkek ve aş çorbası, efelek dolması, Ankara tavası tadı damağınıza uygun, beğeneceğiniz lezzetlerdir. 

Ankara Yenimahalle’de Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

RentiCar, araç kiralama konusunda Türkiye’nin her ilinden ve ilçesinden olduğu gibi Ankara Yenimahalle’de de günün her saati hizmet vermektedir. Tek yapmanız gereken uygulamamız aracılığı ile bize ulaşmak ve kiralamak istediğiniz aracı seçerek sırayla çıkan adımları takip etmek ve ihtiyacınız olan aracı kiralamak.

Ankara Yenimahalle Araç Kiralama Fiyatları Nasıldır?

Araç kiralama konusunda RentiCar ile taleplerinize yönelik ve bütçeniz doğrultusunda istediğiniz bir aracı kolayca bulabilirsiniz. Bunun için web sitemiz üzerinden Ankara Yenimahalle lokasyonunu ve seyahat edeceğiniz tarih aralıklarını seçmeniz yeterlidir. Seçtiğiniz bu kriterlere uygun olan araçların modelleri ve fiyatları listelenecektir. Bütçenize uygun araç kiralama imkânları, RentiCar aracılığıyla hizmetinizde.

Ankara Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular