Taste of Life is on the road

Rent Now, Enjoy it!

Locations
Igdir Airport (IGD)

Iğdır Havalimanı Araç Kiralama

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır, bünyesinde bulundurduğu birçok tarihî ve doğal güzellikleriyle seyahat listelerinde bulunan bir şehrimizdir. Iğdır’a ulaşım için çoğunlukla tercih edilen ve şehir merkezine sadece 30 dakika uzaklıkta bulunan Iğdır Havalimanı araç kiralama talepleri açısından yoğun bir havalimanıdır. Tam da bu konumda bulunan RentiCar, kaliteli hizmeti ile size Iğdır’ın güzelliklerini rahatça görebilme fırsatı sunuyor.

 

Iğdır Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Iğdır Havalimanı’ndan kiraladığınız araçla yarım saatte Iğdır Merkez’e geldiniz. İlk gezi noktanız mutlaka Şehit Türkler Anıtı ve Müzesi olmalı. Müze, Millî Mücadele döneminde bölgeye düzenlenen Ermeni akınları sırasında şehit olan askerlerimizin anısına yapılmış bir müzedir. Sahip olduğu 44 metre yükseklik ile Türkiye’nin en yüksek anıtı olarak bilinen Şehit Türkler Anıtı ve Müzesi, aynı zamanda çevresindeki yeşil alanları ile de doğaya uyum sağlıyor. Bunun dışında müzenin içerisinde büyükçe bir kütüphane de bulunmakta.

Iğdır Merkezi’ne gelmişken görmeniz gereken bir diğer şey ise Leylek Heykeli. Şehrin sembollerinden birisi olan leylekleri şehrin dört bir yanında görebilirsiniz. Iğdır Leylekler Şehri olarak bilinmektedir ve bu Leylek Heykeli de bunun simgesi olmuştur.

Iğdır’ın Tuzlaca ilçesinde bulunan Tuz Mağaraları da bu şehrin popüler bir diğer noktasıdır. Mağarada yapılan araştırmaya göre burada bulunan tuz miktarının Türkiye’nin 100 yıllık tuz ihtiyacını karşılayabileceği sonucuna ulaşılmıştır. Astım ve bronşit başta olmak üzere tüm solunum yolu hastalıklarına da iyi geldiği bilinen mağara, her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Yine Tuzlaca ilçesinden devam edersek Köroğlu Kalesi mutlaka görmeniz gereken bir destinasyondur. Kim tarafından veya hangi yıl yapıldığı bilinmeyen Köroğlu Kalesi’nin zamanında gözetleme kulesi olarak kullanıldığı bilinmektedir.

 

Iğdır Havalimanı Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

Son dönemlerde turistik bölge gezilerinde rahatlık amacıyla araç kiralama talepleri artmıştır ve günün her saati bütçenize uygun araç kiralayabileceğiniz RentiCar, müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Tek yapmanız gereken web sitemiz üzerinden konum ve tarih bilgilerini girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralamak.