Taste of Life is on the road

Rent Now, Enjoy it!

Locations
Mus Airport (MSR)

Muş Havalimanı Araç Kiralama

Tarihi yansıtan yapıları ve doğal güzellikleriyle Muş, Türkiye’nin her zaman öne çıkan bir şehri olmuştur. Bu görülmeye değer yerleri ziyaret etmek isteyen binlerce ziyaretçi, Muş Havalimanı araç kiralama seçeneklerini tercih etmektedirler. Tam da bu noktada bulunan RentiCar, sizleri şehrin görülmeye değer noktalarına en konforlu ve güvenilir şekilde ulaştırmak için kaliteli hizmet anlayışıyla çalışıyor. RentiCar’ı tercih ederek bütçenize en uygun arabayı kiralayabilir ve rahatlıkla istediğiniz yerleri gezebilirsiniz.

Muş Havalimanı Gezilecek Yerler Nelerdir?

Tarihî camileri, kaleleri, köprüleri ve büyüleyen doğal güzelliği ile Türkiye’nin turizm açısından en güzel şehirlerinden biri olan Muş, Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunmaktadır. Üstelik RentiCar aracılığı ile kiraladığınız arabayla Muş’u 2-3 günde tamamen gezmek mümkün!

Muş Havalimanı’ndan aldığınız araçla öncelikle şehir merkezine gelirseniz Muş Kalesi ilk durağınız olacaktır. Muş’un en eski yerleşim yeri olarak bilinen Muş Kalesi’nin kimler tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Aynı zamanda Muş Kalesi’nin yanında Arap, Selçuklu ve Osmanlı olmak üzere birçok uygarlığa ait mezarlık bulunmakta. Belediye tarafından Muş Kalesi’nin turizme kazandırılması açısından etrafında bir park yapılmıştır.

Muş il merkezinden devam edersek tarihi yansıtan bir diğer nokta ise Muş Ulu Cami olmalıdır. Moloz taştan yapıldığı bilinen bu tarihî cami, dikdörtgen plana sahiptir. 19. yüzyılın ikinci yarısındaki döneme ait izler taşıdığı görülmektedir. Minaresi ne yazık ki 1966 yılındaki depremde yıkılmış, 1968 yılında tekrar yapılmıştır.

Şehir merkezinden biraz daha yukarı çıkınca bizi Yıldızlı Han karşılıyor. Çarşının içindeki Demirciler Sokağı’nda bulunan Yıldızlı Han’ın mimarisi Selçuklu dönemini yansıtıyor. İpek Yolu üzerinde bulunduğu için Erzurum-Muş-Bitlis arasında ticari ve konaklama açısından her zaman önemli bir yere sahip olmuştur.

Tabii, son olarak da Muş’a gelmişken geleneksel Muş evlerini görmeden ve Muş’un kendine özgü lezzetlerini tatmadan gitmemenizi öneririz!

Muş Havalimanı Araç Kiralama Seçenekleri

Son dönemlerde turistik bölge gezilerinde rahatlık amacıyla araç kiralama talepleri artmıştır ve günün her saati bütçenize uygun araç kiralayabileceğiniz RentiCar, müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Lokasyon ve tarih bilgilerini girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralayabilirsiniz.