Ana Sayfa
Lokasyonlar

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi Araç Kiralama

Türkiye’nin en popüler kayak merkezlerinden biri olan Erzurum Palandöken Kayak Merkezi, kış turizminde en çok rağbet gören yerlerdendir. Bu sebeple Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’ne gitmek için araç kiralamaya olan ihtiyaçlar da artmaktadır. RentiCar, bu bölgede de her zaman yanınızda olmakta ve sizlere en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde Neler Yapılır?

Erzurum denilince şüphesiz ki akla ilk gelen yer; bembeyaz görüntüsü, coşkusu ve keyifli atmosferi ile Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’dir. Erzurum Palandöken ister profesyonel olun ister acemi, dilediğiniz gibi günün her saati kayak yapma imkânı sunuyor. Kayak merkezinde hocalar eşliğinde kayak yapabilir veya birbirinden keyifli etkinliklere katılabilirsiniz. Buz tırmanışı, kızak, skipass, lastik riftingi, telesiyej, gondol lift bu aktivitelerden en çok tercih edilenler içindedir. Adrenalin ve enerji sevdalıları için burada Zipline ve Dev Salıncak da bulunmaktadır. Dünyada kayak pisti üzerinden geçen tek halat olma özelliğine sahip Zipline, bu halata bağlanarak 70 metre yükseklikten Ejder Tepesi, Palandöken ve tüm Erzurum’un eşsiz manzaralarını izleyebileceğiniz, unutamayacağınız bir an yaşamanıza sebep olacaktır. Bahsettiğimiz diğer bir aktivite ise 2750 metre rakımlı bir alana kurulan dev salıncaktır. Dev salıncak, 11 metre yukarı fırlatılarak yaklaşık 80 km hızda yükseğe çıkarak keyifli ve heyecanlı anlar yaşamanıza sağlayacaktır. Erzurum Palandöken’de yapılacak aktiviteler bunlarla da sınırlı değildir. Demet Hanım’ın At Çiftliği, ata binmeyi sevenlerin ziyaret ettiği yerlerdendir. Burada ata binmenin yanında ilgi çekici çeşitli aktiviteler bulunmaktadır.

Palandöken’de mimari açıdan da güzellikler sunan yerler vardır. Sultan Abdülaziz tarafından yapılan Top Dağındaki Palandöken Aziziye Tablaları, Palandöken Arkeoloji Müzesi, Palandöken Yakutiye Medresesi, Rüstem Paşa Kervansarayı ve Nene Hatun anısına yapılan Nene Hatun Milli Parkı buranın tarihten izler taşıyan en güzel yapılarıdır. Bölgenin doğa harikası olan en önemli yerlerinden biri ise 3 milyon yıl önce oluştuğu tahmin edilen en fazla ziyaretçi ağırlayan Palandöken Narman Peribacaları’dır. Burası adeta görenleri büyüleyen yapılardan oluşmaktadır. Palandöken’e gelmişken burayla özdeşleşmiş olan lezzetli çağ kebabını da mutlaka tatmalısınız.

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nden RentiCar ile araç kiralayarak şehrin birçok yerine rahatlıkla gidebilir, diğer ilçelerini ziyaret edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken RentiCar’ın araç kiralama seçeneklerinden faydalanmak. Web sitesi üzerinden uygulamayı kullanarak, araç kiralamak istediğiniz tarih aralıklarını seçmek ve size uygun aracı belirleyerek, araç kiralama adımlarını takip etmek. RentiCar sizlere en uygun araç kiralama fiyat seçeneklerini sunacaktır.

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular