Ana Sayfa
Lokasyonlar

Hakkâri Çukurca Araç Kiralama

Türkiye’nin doğusu ve güneydoğusu doğal oluşumları, antik ve tarihî yapıları ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Bu sebeple Hakkâri ve çevre illerini görmek isteyenler kiralayacağı araçla rahatça ziyaret edebilirler. RentiCar, Hakkâri Çukurca araç kiralama konusunda da sizlere uygun bütçelerde araç kiralama hizmeti sunmaktadır.

Hakkâri Çukurca Gezilecek Yerler

Hakkâri’nin Irak sınırındaki ilçelerinden olan Çukurca, bu konumundan ve Şırnak’a da komşu olmasından dolayı önemli ilçelerden biridir. Merkeze 77 kilometre uzaklıkta olması ve büyük yerleşim birimi olması da buna etkendir. Çukurca veya çevresinden kiralayacağınız aracınız ile bu bölgedeki yerleri ziyaret edebilir, keşfedilmemiş güzellikleri keşfedebilirsiniz. Çukurca’da medreseler, kaleler, taş evler olmak üzere görülmesi gereken önemli mimariler vardır. Bu mimarilerden biri adını buradan alan Çukurca Kalesi’dir.

Etrafındaki taş evlerin görünümü, tarihî değeri ve manzarasıyla bölgenin ziyaret edilecek yerlerinden biridir. Kesme taştan yapılan taş evler, bölgenin gezilmesi en keyifli yerlerinden biridir. Taş evlerin arasında bulunan Mehmet Turan Evi, yine aynı tarzda olmakta ve burada kayaya oyulmuş bir dibek görülmektedir. Çukurca’da bulunan diğer önemli yapı ise Emir Şaban Medresesi’dir.  Osmanlı Dönemi’nde 16. yüzyılda inşa edilip günümüze kadar gelen medrese, tarihin tam bir yansımasıdır. Medresenin olduğu bölge kamp yapmak için de tercih edilmektedir. Çukurca Kalesi gibi ilgi gören diğer kale Kasrı Hevtgan Kalesi’dir. Mir Evi olarak da bilinen görünümü ile dikkat çeken kaleyi ziyaret edilecekler listenize eklemelisiniz.  

Hakkâri Çukurca Araç Kiralama Seçenekleri

RentiCar sizlere en iyi, kaliteli ve güvenilir araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır. Web sitemiz aracılığı ile Hakkâri Çukurca araç kiralama seçeneklerini görebilir, uygun tarihlerdeki dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Sizlerin memnuniyeti için ihtiyaçlarınızı belirliyor ve bu doğrultuda hizmet vermeye özen gösteriyoruz.

Hakkâri Çukurca Araç Kiralama Fiyatları

Hakkâri Çukurca araç kiralama fiyatları Türkiye’nin her yerindeki araç kiralama fiyatlarıyla aynı seçenekler göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Bütçenize uygun fiyatlarda araç kiralamak istiyorsanız web sitemize girerek size uygun araç kiralama seçeneklerini listelemeniz yeterli olacaktır. Size uygun araç kiralama fiyatlarını görüntüleyebilir ve aracınızı kiralayabilirsiniz.

Hakkari Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular