Ana Sayfa
Lokasyonlar

Bitlis Hizan Araç Kiralama

Bitlis’in Hizan ilçesi, ilçe merkezine 52 km uzaklıkta bulunması sebebiyle Bitlis Hizan araç kiralama açısından çokça tercih edilen bir konumdur. Tam da bu noktada bulunan RentiCar, en konforlu ve güvenilir şekilde araç kiralamanız için kaliteli hizmet anlayışıyla çalışıyor. RentiCar’ı tercih ederek bütçenize en uygun arabayı kiralayabilir ve rahatlıkla istediğiniz yerleri gezebilirsiniz.

Bitlis Hizan Gezilecek Yerler Nelerdir?

Bitlis Hizan’ın tarihinin oldukça eskiye dayandığı bilinmektedir. Bölgedeki ilk yerleşimler M.Ö. 1000’li yıllarda Urartular ile başlamıştır. Daha sonra Pers, Roma, Bizans ve Arap devletlerinin egemenliğinde kalmış; 11. yüzyılda Selçukluların, 16. yüzyıl başlarında da Osmanlıların sınırlarına dahil olmuştur. 1936 yılında Bitlis iline bağlanmış ve ilçe olmuştur. Van Gölü’nün güneyinde bulunmaktadır ve topraklarının %90’ı dağlık alanlardan oluşmaktadır. Karasal iklimin hâkim olduğu Bitlis Hizan; günümüzde 1 belde, 75 köy ve 11 mahalleden oluşmaktadır. Yaklaşık 35 bin nüfusa sahiptir.

Hizan’da görmeniz gereken bir yer Hizan Tarihi Camisi’dir. Şehre gelen turistlerin mutlaka gezdiği bir tarihî yapıdır. Şehrin en eski yapılarından biri olduğu bilinmektedir.

Bitlis Hizan Araç Kiralama Seçenekleri

Araç kiralama hizmeti ile RentiCar, müşterilerine güven vermesi ve onların memnuniyetini her daim ön planda tutmasıyla en tercih edilen araç kiralama şirketleri arasında. Bitlis ilinin Hizan ilçesinde de RentiCar sizlerin yanında. Geniş araç seçeneklerine sahip RentiCar ‘da aradığınız her türlü aracı bulabileceksiniz.

Renticar.com ‘u ziyaret edin ve dilediğiniz tarih aralığını seçin. İstediğiniz araç dilediğiniz tarih aralığında sizin belirlemiş olduğunuz lokasyonda sizi bekliyor olacak.  Ayrıca RentiCar sizlere 12 aya varan taksit imkânı sunmaya devam ediyor. Konforlu ve güvenilir bir seyahat için siz de RentiCar ‘ı tercih edin.

Bitlis Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular