Ana Sayfa
Lokasyonlar

Bitlis Tatvan Araç Kiralama

Van gölünün hemen kıyısında bulunan Bitlis Tatvan, bir ilçeden öte, bölgedeki çoğu şehirden daha modern görünüm veren bir yerdir. Güneşin en güzel doğduğu yer olan Nemrut Dağı’nın doğu eteklerine kurulu olan bu bölge, doğal güzellikleri ile büyüleyen ve aynı zamanda tarihî ve kültürel açıdan ülkemizin önemli destinasyonlarından biridir. Bu sebeple her yıl yerli veya yabancı binlerce ziyaretçiye kucak açmaktadır. RentiCar, buraya gelen ziyaretçilerin bu doğal güzellikleri rahatça gezip görebilmesi için Bitlis Tatvan araç kiralama hizmetleri ile en iyi ve en kaliteli araç kiralama seçeneklerini sizlere sunmaktadır.

Bitlis Tatvan Gezilecek Yerler Nereler?

Bitlis Tatvan, köklü bir tarihe ve kültürel zenginliğe sahip olmasıyla bilinen, Türkiye’nin önemli noktalarından biridir. Tatvan’ın doğal güzellikleri bir yana, konum olarak dünyanın en önemli ve en eski yollarından biri olan İpek Yolu üzerinde bulunması tarihî önemini arttırmaktadır. Doğu Anadolu Bölgesi’nin tarihî ve doğal dokusunu yaşamak için mutlaka görülmesi gereken bir yer olan Tatvan; kervansaraylar, kaleler, türbeler, çeşmeler, köprüler, mağaralar, manastırlar gibi önemli turistik yerleri bünyesinde bulundurmaktadır.

Kalekıran Kalesi, gezilmesi gereken ilk noktalardan biridir. Tatvan’a bağlı Çekmece köyünde bulunan kale, zamanla maalesef tahrip edilmiştir. Kale, etrafında kale surları olan bir tepe görüntüsü oluşturur. Bu tepe, Tatvan’ın güzelliklerini en rahat görebileceğiniz yerdir.

Tarihî açıdan Tatvan’ın değerini arttıran bir diğer nokta ise Tatvan El-Aman Kervansarayı’dır. Osmanlı döneminde kervansaray olarak kullanılmasıyla bilinen bu tarihî bölge günümüzde restore edilerek El Aman Hanı olarak kullanılmaktadır. Han içerisinde restoran, kütüphane, çeşitli oyun salonları ve kahvaltı salonları bulunmaktadır. İpek Yolu dönemini yansıtan mimarisi ile tarihî bir görünüme sahip bu han, içerisindeki tesis ile modern bir doku kazanmıştır.

Günümüze kadar ulaşan Tatvan Tuğ Kilisesi ise tarih severlerin mutlaka uğraması gereken bir noktadır. Çağlan Mahallesi’nde bulunan bu kilisenin bazı kısımları tahrip olmuş olsa da iskeleti hâlâ sağlamdır. Kilise, bölgenin genel kilise mimarisine uygun olmasıyla da dikkat çekmektedir.

Bitlis Tatvan Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

Son dönemlerde turistik bölge gezilerinde rahatlık amacıyla araç kiralama talepleri artmıştır ve günün her saati bütçenize uygun araç kiralayabileceğiniz RentiCar, müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Tek yapmanız gereken web sitemiz aracılığı ile bize ulaşmak. Lokasyon ve tarih bilgilerini girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralayabilirsiniz.

Bitlis Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular