Ana Sayfa
Lokasyonlar

Bitlis Ahlat Araç Kiralama

Ahlat; Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Murat-Van Bölümü’nde, Süphan ve Nemrut Dağları arasında bulunan plato üzerinde kurulmuş, Bitlis iline bağlı 34.000 nüfuslu bir ilçe merkezidir.  Siz de RentiCar aracılığıyla Bitlis Ahlat araç kiralama ile aracınızı kiralayabilir, yepyeni yerler keşfedebilirsiniz.

Bitlis Ahlat Gezilecek Yerler

Şehir merkezine 61 Kilometre olan Ahlat ilçesi, Türk tarihi açısından önemli bir yerleşim yeridir. Ahlat’ta gezilecek yerler listesinde çok sayıda tarihî eser bulunmaktadır. Bu eserleri görmek adına RentiCar Bitlis Ahlat araç kiralama ile aracınızı seçip seyrinize devam edebilirsiniz.

Ahlat ilçesinde; tarihî mezarlıklar, türbeler ve göller, vadiler, mesire alanları gibi önemli tarihî ve doğal güzellikler bulunmaktadır. Bölge, gelişen yapı ile zamanla yerli ve yabancı turistlerin gözdesi hâline gelmiştir. Urartular zamanından kalma Ahlat Sahil Kalesi ilk gezilmesi gereken yerler arasındadır. Çifte Hamam kazıların ardından ortaya çıkmıştır. Ahlat taşı, Ahlat Bölgesi’ne has özgü bir taştır. Ahlat taşı volkanik yapıda bir taştır.

Bir diğer gezilmesi görülmesi gereken önemli yer ise Kuş Cenneti’dir. Kuş Cenneti, Harabeşir Mahallesi sınırları içerisinde bulunmakta olup 60 dekarlık bir alana sahiptir. Yapılan çalışmalar sonucu 107 çeşit kuş, 4 çeşit balık barınağı tespit edilmiştir. Eski dönemlerden kalma bu yerleri keyifle gezebilirsiniz.

Ahlat ilçesine gelmiş iken yöresel tatlarını da es geçmemek gerekir. Turşu aşı, erik-kayısı aşı, ayran aşı, tandırda balık, hes dolması, domatesli şile, sac ve tandır ekmeği gibi birbirinden farklı denenmesi gereken lezzetler bulunmaktadır.

Bitlis Ahlat Araç Kiralama Seçenekleri

Gitmek istediğiniz yerin ulaşımını rahat bir şekilde ayarlamak için RentiCar güvencesiyle Bitlis Ahlat araç kiralama ile aracınızı kiralayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken web sitemiz üzerinden tarih aralığını ve aracın modelini seçerek seyahatinizin keyfini çıkartmak olacaktır.

Bitlis Ahlat Araç Kiralama Fiyatları

RentiCar Bitlis Ahlat araç kiralama hizmetleri ile size uygun ve güvenilir fiyat listesi sunmaktadır. Her bütçeye ve ihtiyaca uygun modelleri ile istediğiniz aracı kiralayabilir, seyahatinizin konforunu artırabilirsiniz.

Bitlis Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular