0850 308 0 308
İletişim Merkezi
Nilüfer Araç Kiralama

Nilüfer Araç Kiralama

Bursa Nilüfer Araç Kiralama

Türkiye’nin; tarihi, mimarisi, camileri, kiliseleri, doğal güzellikleri ve eğlence merkezleri ile en çok ziyaretçiyi ağırlayan illerinden biri Bursa’dır. Bursa’nın her bir ilçesinde görülmesi gereken çok güzel yerler bulunmaktadır. Bu ilçelerin içinde en bilinenlerden biri ise Nilüfer’dir. Bursa Nilüfer Araç Kiralama hizmetimiz ile bu ilçenin en güzel yerlerini kolayca gezebilirsiniz.

Bursa Nilüfer’de Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Nilüfer ilçesi, ismini Osmanlı Padişahı Orhan Gazi’nin eşi Nilüfer Hatun’dan almaktadır.

Nilüfer ilçesine gelenlerin ilk ziyaret ettiği yerlerden biri Ulubat Gölü’nün ortasında bulunan bir yarımada olan Gölyazı’dır. Gölyazı görüntüsü ile adeta cennetten küçük bir köşe gibidir. Gölyazı’nın hemen kenarında bulunan sandallar ile gezintiye çıktığınızda nilüferlerin açtığı saatlere denk gelirseniz o büyüleyici görüntüsünü görürsünüz. Gölyazı’ya gelip Zambak Tepesi’ni ziyaret etmeden gitmemelisiniz. Gölyazı ve Ulubat Gölü’nü yukarıdan göreceğiniz en güzel günbatımı manzaralarından birisi buradadır. Zambak Tepe’ye zamanında Rumlar her mezar taşının başına zambak dikmekteymiş. Buradan ismini alan Zambak Tepe üzerinde, döneme ait amfi tiyatronun kalıntılarını da görebilirsiniz.

Gölyazı’da bulunan Ulu Çınar ise buranın en dikkat çekici doğal güzelliklerinden biri. Ağlayan Çınar adı verilen bu kocaman ağaç sanki bir kartpostal görünümündedir. Burada görülmesi gereken mimari açıdan Rum Ortodoks izlerini taşıyan Aziz Panteleimon Kilisesi bulunmaktadır. Türkiye’nin bilinen en uzun 6. mağarası olan Ayvaini Mağarası ise Nilüfer’deki en çok ziyaretçi alan diğer önemli yerlerdendir. Ayva Köyü’nde olan bu mağaranın iki farklı girişi vardır ve içerisinden Karadonlu Deresi geçmektedir. Gezilecek yerler listesindeki önemli lokasyonlardan birisi de Avrupa’nın en büyük tarih öncesi parkı olan Aktopraklık Höyüğü Arkeopark ve Açıkhava Müzesi’dir. RentiCar aracılığı ile kiraladığınız aracınızla bu alana rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kiraladığınız aracınızla Dağyenice Göleti’ne gidip doğayla iç içe keyifli bir zaman geçirebilirsiniz. Burası Dağyenice Köyü ve Misi Köyü arasında kalan manzarasıyla huzur veren bir yerdir.
Nilüfer ilçesinde alışveriş denilince ilk tercih edilen yer ise Agora Çarşısı’dır. İçinde hizmet veren 180 farklı dükkân bulunan bu çarşı, kent meydanında bulunmaktadır.

Bursa Nilüfer Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

Bursa Nilüfer’de araç kiralayarak hem burayı hem de Bursa’nın birçok yerini gezebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken web sitemize giriş yapmak ve kiralamak istediğiniz tarih aralığını seçip kiralama adımlarını takip etmek olacaktır.

Bursa Havalimanı Araç Kiralama

Bursa Otogar Araç Kiralama

Alışveriş Merkezi Araç Kiralama

Şehir Merkezi Araç Kiralama

Bursa Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bursa Nilüfer araç kiralama nasıl yapılır?

Bursa Nilüfer ile ilgili sayfamız üzerinden sizin için uygun olan tarih dilimini ve özellikleri seçerek Bursa Nilüfer araç kiralama işlemlerinizi kolaylıkla yapıp yolculuğunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Bursa Nilüfer araç kiralama fiyatı nedir?

Bursa Nilüfer araç kiralama fiyatları seçtiğiniz aracın modeli, yakıt tipi, yaşı gibi pek çok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sayfamız üzerinden dilediğiniz filtreleri seçip, size uygun olan araçların sıralandığı listeye erişebilirsiniz.