Ana Sayfa
Lokasyonlar

Bursa Osmangazi Araç Kiralama

Bursa’nın Osmangazi ilçesi MÖ 4000’li yıllara dayanan geçmişiyle ülkemizin en eski yerleşim yerlerinden biri olarak bilinmektedir. Geçmişte önemli bir ticaret yeri olan Bursa Osmangazi, günümüzde bir metropol ilçesi olmuş, kültürünü ve tarihini de geçmişten günümüze taşıyabilmiş ilçelerden biridir. Bu sebeplerle gezilecek birçok yeri bünyesinde barındıran Bursa Osmangazi araç kiralama bakımından ihtiyacın yoğun olduğu bir bölgedir. RentiCar Bursa Osmangazi araç kiralama ile ihtiyacınız olan aracı kiralayabilir ve Bursa’nın önemli bir ilçesi olan Osmangazi’yi keşfetmek için yola koyulabilirsiniz. Araç kiralama işlemi yapmak yalnızca Bursa içerisindeki ulaşımı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda Bursa’nın çevresindeki illere de hızlı ve konforlu bir seyahat imkânı sağlar.

Bursa Osmangazi Hakkında Bilgi

Meşhur Uludağ’ın eteklerinde bulunan Osmangazi ilçesi Bursa’nın en büyük ilçelerinden biridir. Aynı zamanda Türkiye’nin en kalabalık 3. ilçesi olma özelliğini taşıyan Osmangazi, ekonomik açıdan Türkiye’nin en gelişmiş kentlerinden biri olan Bursa’nın merkezî konumlarında yer alır. Ev sahipliği yaptığı tarihî yapılar ve sahip olduğu doğal güzellikler ile yıl boyu turist çeken destinasyonlar arasında yer alır.

Kısaca bu yerler nelermiş bir göz atalım:
 

Bursa Kalesi, Bursa Hisarı, Çakır Ağa Hamamı, Osmangazi ve Orhangazi Türbeleri, Şehzade Mustafa Türbesi, Bedesten, Atatürk Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Abdal Köprüsü ve daha fazlası.

Bunlardan en popüler olan ve en çok ziyaret edilen yerlerden ilki de şüphesiz Osmangazi Türbesi’dir. Sekizgen bir plan üzerine kurulmuş olan Osmangazi Türbesi’nin ufak bir mihrabı ve üzerinde dikkat çeken bir kubbesi bulunmaktadır. 1258 ve 1324 yılları arasında yaşayan Osmanlı Devleti’nin kurucusu olarak da bildiğimiz Osman Gazi’nin gömülmeyi istediği yer olarak da bilinmektedir.

Diğer bir önemli yer ise Abdal Köprüsü’dür. Özgün yapısını korumuş olmasıyla dikkat çeken Abdal Köprüsü, Nilüfer Çayı üzerinde bulunmaktadır. Kesme taşlardan inşa edilen yapı yaklaşık 5 metre genişliğindedir.

RentiCar ile Bursa Osmangazi Araç Kiralama Seçenekleri

RentiCar’dan dakikalar içerisinde en konforlu araç kiralama hizmetini alabilirsiniz. Bunun için kiralama yapmak istediğiniz tarih aralığını seçip ara butonuna basmanız yeterli. Web sitemizi kullanarak bu işlemi hızlıca gerçekleştirebilir ve seyahatinizin tadını çıkarabilirsiniz.

RentiCar ile Bursa Osmangazi Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.

Bursa Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular