Ana Sayfa
Lokasyonlar

Bursa Çekirge Araç Kiralama

Bursa, Marmara Bölgesi’nin güney bölümünde yer alır. Çekirge, Bursa'nın Osmangazi ilçesine bağlı bir semttir. Bursa'nın en eski semtlerinden biri olmakla beraber, ismini Osmanlı döneminde yaşamış olan Çekirge Han adlı bir kişiden aldığı rivayet edilir. Ayrıca Osmanlı döneminde o bölgede yaşanan bir çekirge istilası sonucu da bu bölgeye bu ismin verildiği de bir rivayettir. RentiCar Bursa Çekirge araç kiralama aracınızı ile kiralayabilir, keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Bursa Çekirge Gezilecek Yerler

Bölgenin zengin tarihi, doğası ve şirin köylerini RentiCar Bursa Çekirge araç kiralama ile keyifle gezebilirsiniz.

Bursa Çekirge ziyaretiniz sırasında hanları, kaplıcaları, milli park ilan edilen kayak merkezlerini, su kemerlerini, şelaleleri, müzeleri, tarihî camileri, Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nu, kent ormanlarını ve mağaralarını gezebilir, harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

İlk Osmanlı medreselerinden biri olan Yeşil Medrese, Sultaniye Medresesi olarak da anılmaktadır. 1414-1424 yılları arasında I. Mehmed'in (Çelebi) emri ile mimar Hacı İvaz tarafından yaptırılmıştır. Geziniz sırasında Çekirge semtinden 950 m uzaklıkta olan Karagöz Müzesi’ni de keşfetmeden geçmeyin. 

Bursa Çekirge’den plajlara uzaklık mesafesi; Burgaz Altınkum Halk Plajı 24 km, Kumkaya Halk Plajı 32 km, Egerce Plajı 49 km, Büyük Kumla Plajı 50 km, Kurşunlu Kadınlar Plajı 29 km’dir. Kiralayacağınız size en uygun olan aracınızla her yere ulaşım sağlayabilirsiniz.

İskender kebap ve İnegöl köfte, Bursa Çekirge’ye gelindiğinde mutlaka tavsiye edilen lezzetlerde ilk sıralarda yer alır. Muradiye çorbası, pideli köfte, Bursa kebabı, cantık, etli kereviz, Kemalpaşa tatlısı, kestane şekeri, düğün helvası ve süt helvası gibi tatlar da ziyaretiniz sırasında hoş seçenekler olarak karşınıza çıkar. 

Bursa Çekirge Araç Kiralama Seçenekleri

Her zaman müşteri memnuniyetine önem vermekte olan RentiCar güvencesiyle Bursa Çekirge araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Web sitemiz üzerinden istediğiniz aracı kiralayıp aynı zamanda belirlemiş olduğunuz tarihler ile mükemmel bir yolculuğa çıkabilir, keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Bursa Çekirge Araç Kiralama Fiyatları

RentiCar Bursa Çekirge araç kiralama fiyatları Türkiye’nin her yerinde koşullara bağlı olarak farklılık gösterebilir. Bizler her zaman bu konuda sizlerin memnuniyetini düşünmekte ve uygun fiyatlarda kaliteli araç kiralama hizmetini sizlere sunmaktayız.

Bursa Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular