Ana Sayfa
Lokasyonlar

Denizli Pamukkale Araç Kiralama 

Denizli ilinde doğal bir mevki olan Pamukkale; Türkiye'nin Ege bölgesinde, ılıman bir iklimi olan Menderes Nehri vadisinde bulunur. Pamukkale, UNESCO tarafından belirlenen Dünya Miras Listesi'nde yer almaktadır. Her mevsim turist akınına uğrayan Pamukkale, gidenlere görsel bir şölen sunmanın yanı sıra kalp rahatsızlıkları, romatizma, sindirim, solunum, dolaşım ve deri rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Buraları dolaşmak isteyenler Denizli Pamukkale araç kiralama olanaklarından yararlanarak çok daha güvenli bir seyahat gerçekleştirebilirler. Müşteri memnuniyeti konusunda ödün vermeyen RentiCar’ı tercih ederek bütçenize en uygun arabayı kiralayabilir ve rahatlıkla istediğiniz yerleri gezebilirsiniz.

Denizli Pamukkale Hakkında Bilgi

Denizli’ye bağlı bir ilçe olan Pamukkale, şehir merkezinin 22 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Pamukkale, bembeyaz travertenleriyle dünyanın her yanından binlerce turiste kapılarını açar. Hem tarihî hem de kültürel anlamda oldukça ilgi çekici bir yerdir. Şifalı termal sularıyla da meşhur olan Pamukkale’de görülmesi gereken yerlere birlikte bakalım.

Hierapolis Antik Kenti

Pamukkale ilçe merkezinden yaklaşık 17 kilometre uzaklıkta yer alan bir tarihî alandır. Hierapolis bir termal sağlık alanı olarak kullanılmıştır. Buradaki termal ve şifalı su kaynakları binlerce yıl boyunca, dünyanın dört bir yanından gelen ve sağlık arayan kişiler tarafından ziyaret edilmiştir. Antik kentin yaz aylarında ziyaret saatleri; 06:00 ile 23:00 saatleri arasındadır. Kış aylarında ise 06:30 ile 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Buraya en konforlu ulaşım özel aracınızla olacaktır.

Laodikeia Antik Kenti

Şehir merkezine uzaklığı 13 kilometredir. Hristiyanlığın ilk 7 kilisesinden biri bu şehirde yer almaktadır. Önemli arkeolojik eser ve kalıntılara sahip olan kentte Anadolu’da mevcut olan en büyük stadyum, 2 adet tiyatro, 4 adet hamam, 5 adet agora (kamu binalarının etrafında bulunduğu halka açık geniş alan), 5 adet nymphaeumu (nemfleri, sürekli genç ve hoş kalan kutsal dişileri, kutsamak adına dikilen anıt taşlar), 2 adet giriş kapısı, tapınaklar, çok sayıda Peristilli evleri, latrina (umumi tuvalet), kiliseler ve anıtsal caddeler yer almaktadır.

Pamukkale Travertenleri

Ve tabii şehrin olmazsa olmaz mekânı Pamukkale Travertenleri; ilçe merkezinden yaklaşık olarak 17 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Buradaki kaynaklardan çıkmakta olan termal su, hava ile birleştiğinde, kalsiyum karbonat birikimine sebep olmakta ve bu nedenle travertenlerin pamuğa benzer görüntüsü meydana gelmektedir. Yıl boyu dünyanın her bir yanından sayısız turist ağırlayan Pamukkale Travertenleri, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesi içinde bulunmaktadır.

RentiCar ile Denizli Pamukkale Araç Kiralama Seçenekleri

Denizli denildiği zaman akıllara ilk gelen yer olan Pamukkale, gidenleri âdeta büyülüyor. Her mevsim turist akınına uğrayan şehirde araç kiralama hizmeti çok aktif bir biçimde hizmet vermektedir. RentiCar araç kiralama hizmetinden faydalanan herkes şimdiye kadar her konuda memnuniyetini bildirdi. Güvenli ve konforlu bir yolculuk için RentiCar’ın kampanyalarına mutlaka göz atın.

RentiCar ile Denizli Pamukkale Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Araç kiralamak istiyorsanız RentiCar bu noktada sizlere en konforlu ve en uygun araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır. Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.

Denizli Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular