Ana Sayfa
Lokasyonlar

Kocaeli Gebze Araç Kiralama

Marmara Bölgesi’nde sanayinin temel taşlarından biri olan Gebze, Kocaeli’nin de en önemli ilçelerindendir. Özellikle ticaret amaçlı ziyaret edilen Gebze lokasyonunda araç kiralama seçenekleri de genellikle bu doğrultuda olmaktadır. Kocaeli Gebze araç kiralama seçenekleri sayesinde hem ziyaretlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilir hem de Gebze ve çevresini gezebilirsiniz.

Kocaeli Gebze Gezilecek Yerler

Türkiye’nin sanayi ve ticaret merkezlerinden biri olan Gebze’nin, önemli tarihî yerleri, doğal güzellikleri ve ilgi çeken mimarisi bulunmaktadır. Gebze ziyaretinizde mutlaka uğramanız gereken birçok nokta vardır. Bunlardan ilki Gebze’ye gider gitmez sizi doğayla buluşturan Gebze Sanayi Bölgesi’nin arkasında bulunan Ballıkayalar Tabiat Parkı’dır. Burası doğal bir dereden oluşan, yeşili, doğallığı, temiz havası ve huzur veren atmosferi ile sizi şehrin gürültüsünden alıp uzaklaştıracak bir yerdir. Gazilerdağı Tabiat Parkı da yine aynı huzuru bulacağınız, keyifli vakit geçireceğiniz doğanın ortasında olan yerlerden biridir. Şehit Hüseyinoğlu Sahil Parkı ise Hobbit Evleri ile şehrin en sevimli yerlerinden birini oluşturuyor. Burada bisiklete binebilir, Hobbit Evleri arasında yürüyüş yapabilir, piknik yapabilir, saatlerce vakit geçirebilirsiniz. Doğası ve sakinliği ile ilginizi çekecek başka bir yer ise Hünkâr Çayırı’dır. Fatih Sultan Mehmet’in İtalya seferi sırasında mola verip otağını kurduğu bu yer, tarihten önemli izler de taşımaktadır. Kocaeli Gebze’nin tarihi sadece burayla da bitmiyor. Bizans İmparatorluğu zamanında yapılan ve mimarisiyle de Bizans Dönemi’ni andıran Eskihisar Kalesi, Gebze’nin önemli yapıları arasındadır. Diğer görülmesi gereken yapılardan birkaçı da Osman Hamdi Bey Evi ve Müzesi, Çoban Mustafa Paşa Külliyesi’dir.

Eskihisar Kalesi’nin hemen altında bulunan Eskihisar Sahili, Kocaeli Gebze’de deniz keyfi yapmak için tercih edilen en gözde lokasyonlardan biridir. Sahil boyunca yürüyebilir, balık restoranlarının, kahvaltı mekânlarının, kafelerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kocaeli Gebze Araç Kiralama Seçenekleri

RentiCar ile Kocaeli Gebze araç kiralama seçenekleri sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır. Web sitemiz aracılığı ile araç kiralama seçeneklerini inceleyerek hem Kocaeli hem de çevresine keyifli seyahatler gerçekleştirebilirsiniz.

Kocaeli Gebze Araç Kiralama Fiyatları

RentiCar, size uygun araç kiralama seçeneklerini uygun fiyatlar ile sunmaktadır. Kocaeli Gebze araç kiralama fiyatları da araç kiralayacağınız tarihe, seçeceğiniz aracın modeline ve ek hizmetlere göre uygun fiyatlarla hizmetinizdedir.

Kocaeli Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular