Ana Sayfa
Lokasyonlar

Nevşehir Gülşehir Araç Kiralama

Nevşehir’in birçok ilçesi görülmeye değer güzelliktedir. Bu yerler içinde en önemlilerinden biri de Gülşehir’dir. Buraya gelen ziyaretçiler Nevşehir Gülşehir araç kiralama seçeneklerini tercih ederek keyifli bir seyahat planı yapmaktadırlar.

Nevşehir Gülşehir Gezilecek Yerler

Nevşehir, İç Anadolu Bölge’sindeki tarihin izlerini günümüze taşıyan önemli yapıları ile dikkat çeken illerimizden biridir. Antik ismi Nissa olarak bilinirken, Selçuklu Dönemi’nde ise Muşkara ismini almıştır. Nevşehir’e 19 kilometre uzaklıkta bulunan Gülşehir’in eski adı ise Arapsun’dur. Gülşehir, tarihi yapıları, eski medeniyetlerden günümüze kadar gelen eserler ve görkemli mimarileri ile adından söz ettirmektedir. Buraya özgü önemli yapılar vardır. RentiCar aracılığı ile araç kiralayarak bu yerlerin çoğunu ziyaret edebilir ve ziyaretinizden keyif alabilirsiniz. Gülşehir’in en önemli mimarilerinden biri Aziz Jean Kilisesi’dir. İki katlı olan kilisenin alt katında mezarlar, şarap mahzenleri ve su kanalları vardır. Üst katında ise İncil’den alıntılarla süslü duvarlarıyla ilgi çeken kilisesi bulunmaktadır. Aziz Jean Kilisesi’ndeki tüm kalıntılar birbirinden güzel ve eşsiz parçalardır. Kilise’nin içine girdiğiniz anda, buradaki farklı atmosferi hissedecek ve gördüğünüz eserlerin etkisinde kalacaksınız.

Kiraladığınız aracınızla Nevşehir Gülşehir’de görmeniz gereken başlıca yerleri sizler için sıralamaktayız. Bunlardan diğer önemli yer ise Açıksaray Harabeleri’dir. Nevşehir Gülşehir’e 3 kilometre uzaklıkta bulunan Açıksaray Harabeleri de farklı yapısıyla görülmeye değer en önemli yerlerinden biridir. Bizanslardan kalma tüf kayalardan oluşmuş yerleri ile küçük bir antik kent şeklindedir. Buraya özgü olan mantar şeklindeki peribacası sadece Açıksaray Harabeleri’nde bulunmaktadır. Listemize devam ederken Sadrazam Silahtar Karavezir Hamamı’ndan bahsetmeden olmaz. 1779 yılında Karavezir Seyid Mehmet Paşa tarafından inşa edilen bu yapı hamam, cami, medrese ve 8 çeşmeden oluşmaktadır. Her biri de ayrı ayrı görülmeye değer güzelliktedir. RentiCar’dan kiraladığınız aracınız ile Gülşehir’deki bu yerleri ve keşfedilmemiş yerlerini rahatça ziyaret edebilirsiniz.

Nevşehir Gülşehir Araç Kiralama Seçenekleri

Araç kiralama hizmetimiz ülkenin her yerinden en iyi koşullarda ve bütçenize en uygun fiyatlarda sağlanmaktadır. RentiCar ile Nevşehir Gülşehir araç kiralama seçenekleri de bu konuda en kaliteli ve güvenilir hizmeti aynı oranda sunmaktadır. Yapmanız gereken irtibata geçerek size uygun araç kiralama seçeneklerinden faydalanmak.

Nevşehir Gülşehir Araç Kiralama Fiyatları

Nevşehir Gülşehir araç kiralama fiyatlarını görmek için web sitemiz aracılığı ile size uygun şartları seçmeniz yeterli olacaktır. Seçeceğiniz tarih aralığında bütçenize uygun araç kiralama fiyatlarını görüntüleyebilir, aracınızı kiralayabilir ve güvenle kullanabilirsiniz.

Nevşehir Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular