Ana Sayfa
Lokasyonlar

Nevşehir Ürgüp Araç Kiralama

Nevşehir, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alır. Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı, Ürgüp ve şehrin merkezi de içinde olmak üzere 8 tane ilçeye sahiptir. Ürgüp, Nevşehir ilinin 20 km doğusunda olan ilçesidir ve Kapadokya bölgesinin önemli merkezlerinden birisidir. Ülkemiz için önemli turizm merkezlerinden biridir. Nevşehir Ürgüp araç kiralama ziyaretçiler için en doğru karar olacaktır. Nevşehir kısa sürede gezip görülecek bir yer olmadığı için zamana ihtiyacınız olacak. Konforlu bir seyahat için RentiCar ‘ı ziyaret edin ve en güzel deneyimlerinizi RentiCar güvencesiyle yaşayın.

Nevşehir Ürgüp’te Gezilecek Yerler

Nevşehir’in merkezine 20 km uzaklıkta olan Ürgüp, Kapadokya’nın en büyük yerleşim yeridir, ayrıca Bizans döneminde bir dini merkez olmasından dolayı da büyük önem taşır.

Ürgüp, Kapadokya gezilerinin ilk durakları arasında yer alır. Ürgüp’e gidenlerin merkezde peri bacası görmemeleri ilk aşamada onları şaşkına uğratır ama sonra karşılarında Üç Güzeller’i görürler. Her yıl 2 milyon kişinin önünde fotoğraf çektirdiği muazzam doğa harikaları... Gidenleri büyüleyen Nevşehir Ürgüp, çabucak göremeyeceğiniz ve her an sizi meraklandıran bir bölgedir. Ürgüp gezilecek yerler rotasındaki onlarca mimari eserde Bizans, Roma, daha sonra Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinden izler görürsünüz. Taş evlerin işçiliğini görmek için Ürgüp sokaklarında yürümek size kendinizi bir rüyada gibi hissettirir. Ayrıca Ürgüp Kadıkalesi ve tüfler kadar Kızılçukur Vadisi de Ürgüp'te görülmeye değer mekânlar arasındadır. Ve tabii, Ürgüp’ün gece hayatı açısından en hareketli ve en kalabalık ilçesi olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Dilenen tatların bulunabileceği restoranları, şarap evleri ve kayadan oyma barları ziyaretçilerin keyfine keyif katacak zamanlar sunuyor. Bunların yanı sıra görülmeye değer vadilere, köylere, kasabalara da mutlaka gidilmeli. Örneğin: Mustafapaşa, Ortahisar ve Damsa hem tarihsel hem doğal güzellikler sunan bölgelerdendir. Ve olmazsa olmazlardan; Kızılçukur Vadisi, güneşin en güzel battığı vadilerdendir. Çok ender görülen "kızıl tüf kayalardan" oluşan bu vadi, güneşin battığı saatlerde tamamen kızıla bürünür.

Son olarak meşhur Balon Turu: Ürgüp balon turlarında rotayı genel olarak rüzgâr belirliyor. Rüzgâra göre 1500 metreye kadar havalanabiliyor. Ortalama 45 – 65 dakika sürüyor ve ücretlendirme euro ile yapılıyor.

Nevşehir Ürgüp Araç Kiralama Seçenekleri

Nevşehir merkezden 20 km uzaklıktaki Ürgüp, her yıl dünyanın her tarafından gelen turistlerin akınına uğrar. Nevşehir Ürgüp’ten araç kiralama yaparak şehrin tadını konforunuzdan ödün vermeden çıkarabilirsiniz. Ürgüp’ten güvenilir ve hijyenik bir araç kiralamak için renticar.com adresini ziyaret edin.

Nevşehir Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular