Ana Sayfa
Lokasyonlar

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Araç Kiralama

Nevşehir, İç Anadolu bölgesi içerisinde yer alan bir ildir. Kapadokya 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Göllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgâr tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkmıştır.

RentiCar Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama ile aracınızı seçip rotanızı oluşturabilirsiniz.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Gezilecek Yerler 

Kapadokya, günümüzde turizm açısından büyük bir öneme sahiptir. Ürgüp, Avanos, Göreme, Akvadi, Uçhisar ve Ortahisar Kaleleri, El Nazar Kilisesi, Aynalı Kilise, Güvercinlik Vadisi, Derinkuyu, Kaymaklı, Özkonak Yeraltı Şehirleri, Ihlara Vadisi, Selime Köyü, Çavuşin, Güllüdere Vadisi, Paşabağ ve Zelve belli başlı görülmesi gereken yerlerdir. RentiCar Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama ile eşi benzeri olmayan yapıları gezebilir bolca vakit geçirebilirsiniz.

Kayalara oyulmuş geleneksel Kapadokya Evleri ve güvercinlikler yörenin özgünlüğünü dile getirirler. Bu evler, 19. yüzyılda yamaçlar üzerine kayalardan ya da kesme taştan inşa edilmişlerdir. Bölgenin tek mimari malzemesi olan taş, yörenin volkanik yapısından dolayı ocaktan çıktıktan sonra yumuşak olduğundan çok rahat işlenebilmektedir. Ancak hava ile temas ettikten sonra sertleşerek çok dayanıklı bir yapı malzemesine dönüşmektedir. Kullanılan malzemenin kolay işlenebilmesinden dolayı yöreye has olan taş işçiliği gelişerek mimari bir gelenek hâlini almıştır. Kemerli olarak yapılmış kapıların üst kısmı stilize sarmaşık veya rozet motifleriyle süslenmiştir.

Yöredeki güvercinlikler 19. yüzyılın sonlarında yapılmış küçük yapılardır. İslam resim sanatını göstermek açısından önemli olan güvercinliklerin bir kısmı manastır veya kilise olarak inşa edilmişlerdir. Güvercinliklerin yüzeyi yöresel sanatçılar tarafından zengin bezemeler, kitabeler ile süslenmişlerdir. Bölge şarapçılık ve üzüm yetiştiriciliği ile ünlüdür.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Araç Kiralama Seçenekleri

RentiCar ile her bütçeye uygun ve kaliteli Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Web sitemiz üzerinden belirlediğiniz aracı ve tarih aralığını seçerek ilerleyebilirsiniz.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Araç Kiralama Fiyatı

RentiCar Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama fiyatları koşullara bağlı olarak farklılık gösterebilir. Bizler her zaman bu konuda sizlerin memnuniyetini düşünmekte ve uygun fiyatlarda kaliteli araç kiralama hizmetini sizlere sunmaktayız.

Nevşehir Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular