Taste of Life is on the road

Rent Now, Enjoy it!

Locations
Balikesir Ayvalik

Balıkesir Ayvalık Araç Kiralama

Balıkesir'in en batısında, Ege Denizi kıyısında bulunan Ayvalık, Türkiye'nin en önemli turizm lokasyonlarından biridir. Ayvalık, kış mevsimlerinde büyük bir nüfusa sahip olmakla birlikte yaz mevsimlerinde turizmin de etkisiyle dönemsel nüfus artışı yaşamaktadır. Gezilecek birçok alana sahip olması açısından araç kiralamaya çok uygun bir bölgedir. Buraya gelen ziyaretçiler tarihî ve doğal güzellikleri rahatça görüp gezebilmek için araç kiralama seçeneklerini sıklıkla tercih etmektedir.

 

Balıkesir Ayvalık’ta Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Zeytinin hayat verdiği, Türkiye ‘de tescilli en fazla tarihî evinin olduğu Ayvalık, nostaljik sokaklarıyla tarihî bir dokuya sahip. Sahip olduğu bu değerli evlerin kıymeti yeni yeni anlaşılmış ve koruma altına alınmış. Asırlık zeytinyağı ve sabun fabrikaları, zeytinciliğe dayalı ekonomisi ve peyzajıyla Ayvalık, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmeye aday.

Ayvalık’ta gezilecek yerler saymakla bitmese de bunlar arasından ön plana çıkanların kısa bir listesi aşağıdaki gibi.

Cunda Adası: Asıl adı Alibey Adası olan Cunda Adası Ayvalık'ta en popüler yerlerden biri olarak biliniyor. Tarihî dokusu, yemyeşil ormanları ve cıvıl cıvıl çarşısıyla Cunda Adası, kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri.

Ayvalık Çarşı: Tarihî dokulara sahip olan Ayvalık'ın çarşısında gezerek özellikle Rum evlerinin dokusuna hayran kalabilirsiniz. Tarihî sokaklarda kaybolmanın keyfini yaşarken bir yandan da nefis Ayvalık tostunun ve buraya özgü bademli kurabiyenin tadına bakabilirsiniz.  

Şeytan Sofrası: Ayvalık'ta adını sıkça duyduğumuz yerlerden birisi de volkanik bir patlama sonucu oluşan Şeytan Sofrası. Yüksekte yer alan Şeytan Sofrası'nda muhteşem bir manzarayı seyrederken tepeye adını veren şeytanın ayak izini de görebilirsiniz.

Sarımsaklı Plajı: Tarihi kadar denizi ve plajlarıyla da ünlü olan Ayvalık’ta keyifli bir yüzme molası vermek isterseniz adres Sarımsaklı Plajı. Ülkemizin önemli plajlardan biri olan Sarımsaklı Plajı, yaklaşık 7 km uzunluğunda altın gibi bir kumsal.

 

Balıkesir Ayvalık Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

Sokaklarında kaybolup berrak denizlerinde yüzmenin tadına doyacağınız bu beldeyi en konforlu gezmenin yoluysa araba yolculuğundan geçiyor. Bu noktada RentiCar sizlere en iyi ve kaliteli hizmetleri, günün her saati en iyi imkânlarda sunuyor. Tek yapmanız gereken birkaç tıkla size uygun aracı kiralamak.