Taste of Life is on the road

Rent Now, Enjoy it!

Locations
Mersin Mezitli

Mersin Mezitli Araç Kiralama

Mersin şehrimize bağlı olan Mezitli ilçesi, her ne kadar küçük bir bölge olsa da turizm açısından önemli konumda yer alan bir yerleşim yeridir. Mersin’in dört merkez ilçesinden biri olması sebebiyle de Mersin Mezitli araç kiralama açısından taleplerin yoğun olduğu bir bölgedir.

 
Mersin Mezitli Hakkında Bilgi

Mezitli ilçesinin tarihi Antik Roma’ya kadar dayanmaktadır.  Mezitli, bugün hâlâ var olan çeşitli büyüklükteki koruma alanları dahil olmak üzere çok sayıda tarihî yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Bu yapıların arasında Antik Roma dönemine ait sütunlu yapılar da vardır ve bunlar ziyaretçilerin ilgisini çeken yapılardandır. Mersin Mezitli turunuzda nereleri ziyaret edebilirsiniz kısaca bir bakalım.

Mersin Mezitli gezinize Soli Antik Kenti ile başlayabilirsiniz. Mezitli’nin merkezinde yer alan Soli Antik Kenti, bölgenin en eski tarihî yerleşim yerlerinden biridir. Milattan önce 700 senesinde Yunanlılar ilçeye Rodos'tan gelerek Soli adı verilen bölgede bir koloni kurmuşlardır. Koloni deniz kıyısında olduğu için zaman geçtikçe binlerce insanın yaşadığı büyük bir kent hâline gelmiştir.

Doğal güzelliklerle devam edecek olursak Fındıkpınarı Yaylası’ndan bahsedebiliriz. Toros Dağları’nın yamaçlarına kurulu olan Fındıkpınarı Yaylası doğa ile iç içe olabileceğiniz bir yer. Aynı zamanda Fındıkpınarı Yaylası’nın hemen girişinde bulunan Fındıkpınarı Kalesi de Mersin Mezitli’nin ziyaret edilmesi gereken yerleri arasında yer alır.

 

RentiCar Mersin Mezitli Araç Kiralama Seçenekleri

Araç kiralama hizmeti ile RentiCar, müşterilerine güven vermesi ve onların memnuniyetini her daim ön planda tutmasıyla en çok tercih edilen marka olarak büyümeye devam ediyor. Mersin Mezitli’deki araç kiralama ihtiyacınızda da RentiCar yanınızda. RentiCar‘da aradığınız her türlü aracı bulabilirsiniz. RentiCar.com ‘u ziyaret edin, kampanyalardan yararlanın. İstediğiniz araç dilediğiniz tarih aralığında sizin belirlemiş olduğunuz lokasyonda sizi bekliyor olacak. Konforlu ve güvenilir bir seyahat için siz de RentiCar‘ı tercih edin.

 

RentiCar ile Mersin Mezitli Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Araç kiralamak istiyorsanız RentiCar bu noktada sizlere en konforlu ve en uygun araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır. Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.