Ana Sayfa
Lokasyonlar

Eskişehir Tepebaşı Araç Kiralama

Doğal güzellikleri ve tarihî yapıları ile her zaman dikkat çekmiş olan Eskişehir’in Tepebaşı ilçesi turistlerin uğrak noktalarından biridir. Turistik tatiller için oldukça iyi bir tercih olması sebebiyle Eskişehir Tepebaşı araç kiralama açısından çokça talep gören bir bölgedir.

Eskişehir Tepebaşı Hakkında Bilgi

Eskişehir’in merkez ilçelerinden biri olan Tepebaşı’nda gezilecek birçok destinasyon bulunmaktadır. Keyifle gezeceğiniz Tepebaşı’ndaki yapıların birçoğunda Osmanlı dönemi mimarisine çokça rastlayabilirsiniz.

Tepebaşı’nda gezmeye başlarken ilk durağınız Tepebaşı’nın en önemli turistik noktası olan TCDD Eskişehir Müzesi olabilir. Eskişehir Garı’nın hemen yanındaki arazide yer alan TCDD Eskişehir Müzesi, sizi tarihî bir yolculuğa davet eder nitelikte. Müze bahçesinde motorlu ve elle çalışan drezinler, hemzemin geçit ve bariyerler, buharlı vidanjör, su tankeri, raylar ve lokomotifler bulunuyor. Tarihî bina içerisinde ise 5 metre uzunluğunda 3,5 metre genişliğindeki bir demiryolu istasyonu maketi ve çevresi; buharlı, dizel ve elektrikli lokomotifler, vagonlar, eski telgraf, teleks ve manyetolu telefonlar, kömür ocakları, lambalar, levhalar ve trenlerinin fotoğrafları yer alıyor. 

Doğal gezi noktalarından devam etmek isterseniz Kent Park güzel bir seçenek. İçerisinde açık ve kapalı yüzme havuzları, yapay plaj, restoranlar, at binme alanları ve oyun alanları bulunmaktadır. Yapay plaj Türkiye’de bir ilk olarak Eskişehir Tepebaşı Kent Park’a yapılmıştır.

Son olarak bahsetmek istediğimiz bir diğer gezi noktası ise Bilim ve Kültür Sanat Parkı’dır. Yaklaşık 400 bin metrekarelik alana inşa edilmiş olan ve Eskişehir’in en büyük parkı olma özelliğini taşıyan Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nın içerisinde çeşitli su sporları da yapılabilen büyük bir gölet, restoranlar, 1200 kişilik açık hava konser alanı, amfi tiyatro, birebir ölçülerde müze gemi, masal kahramanlarından oluşan oyun grupları, çocukların su ile ilgili çeşitli aktiviteleri yapabilecekleri oyun alanı ve engelli çocuklar için oyun alanları bulunuyor.

RentiCar ile Eskişehir Tepebaşı Araç Kiralama Seçenekleri

Son dönemlerde turistik bölge gezilerinde rahatlık amacıyla araç kiralama talepleri artmıştır ve günün her saati bütçenize uygun araç kiralayabileceğiniz RentiCar, müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Web sitesi üzerinden konum ve tarih bilgilerini girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralayabilirsiniz.

RentiCar ile Eskişehir Tepebaşı Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Turistik geziler için en konforlu seçenek her zaman araç kiralamadır ve RentiCar bu noktada sizlere en konforlu ve en uygun araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır. Web sitemize giriş yaparak bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyat her zaman RentiCar’da.

Eskişehir Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular