Ana Sayfa
Lokasyonlar

Mersin Taşucu Araç Kiralama


Akdeniz bölgesinde bulunan Mersin ilinin Silifke ilçesinde yer alan Mersin Taşucu, Mersin şehir merkezine yaklaşık 100 km mesafede yer almaktadır. Yılın neredeyse 300 günü güneşli geçen bu bölge turizm açısından da çok gelişmiş bir sahil kasabasıdır. Doğal güzelliklerin yanı sıra tarihî güzellikleriyle de büyüleyen bu bölgeye her yıl binlerce ziyaretçi gelmektedir. Bu sebeple Mersin Taşucu araç kiralama açısından da çok talep gören bir bölgedir. RentiCar tam da bu konumda bulunan araç alma/bırakma noktası ile size en iyi araç kiralama seçeneklerini sunmaktadır.

Mersin Taşucu Gezilecek Yerler Nereler?

Doğal güzellikler, tarihi yansıtan bölgeler ve inci gibi sahilleriyle Mersin Taşucu’nda gezilip görülmesi gereken birçok destinasyon alanı vardır.

Doğal güzelliklerden başlayacak olursak ilk olarak akla gelen kesinlikle Boğsak Koyu ve Boğsak Adası’dır. Taşucu merkezine 10 km uzaklıkta bulunan bu koy; denizin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçilerin mutlaka uğradığı bir bölgedir. Tertemiz havası, inci gibi sahili ve betonlaşmadan uzak muhteşem doğasıyla büyüleyen Boğsak Koyu’na isterseniz günübirlik gelebilir isterseniz de oraya bulunan çadırlarda veya bungalovlarda gecenizi geçirebilirsiniz. Bu muhteşem manzaraya sahip koyda birbirinden lezzetli yemekleri denize karşı yiyebileceğiniz restoranlar da mevcuttur. Boğsak Koyu'nun tam karşısında bulunan ve koya bir dalgakıran görevini üstlenen Boğsak Adası'nda ise Bizans ve Roma döneminden kalan tarihî kalıntıları görebilirsiniz.

Diğer bir bahsetmemiz gereken koy ise mutlaka Akçakıl Koyu’dur. Taşucu-Anamur yoluna 3 km uzaklıkta bulunan bu koya RentiCar aracılığıyla kiraladığınız araçla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Doğal güzelliği ile insanı adeta büyüleyen bu koyun sahili ince çakıllarla kaplıdır. Bu sebeple buraya gelen ziyaretçiler genelde deniz ayakkabısı giymeyi tercih eder. Boğsak Koyu’nda olduğu gibi burada da isterseniz günübirlik bir gezinti yapabilir isterseniz geceyi kiralayabileceğiniz çadırlar veya bungalovlarda geçirebilirsiniz.

Her sene binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Mersin Taşucu’nda doğal güzelliklerin yanı sıra tarih severlerin de ilgisini çekecek birçok destinasyon noktası bulunmakta. Uzuncaburç tam da bu tarihî bölgelerden biri. Antik dönemden kaldığı bilinen ve ziyaretçilere tarihte yolculuk yaptıran bu görkemli yer, birçok medeniyete ait izler taşımaktadır. Uzuncaburç tarihî eserler görebileceğiniz en etkili antik çağ şehirlerinden bir tanesidir. Çok ilgi çekici tarihi ve mimari yapıya sahip olan Uzuncaburç'ta görülebilecek bazı yapılar; tapınaklar tören kapısı, caddeler, giriş kapısı, tiyatro ve anıt mezarlardır. Bu harika açık hava müzesi, ziyaretçilerine dönem hakkında fikirler verecek ve tarihî yapıların ruhu ile doğa güzelliğinin muhteşem uyumu karşısında hayrete düşürecektir.

Bu bölgeler dışında Narlıkuyu, Göksu Deltası, Taşucu Amphora Müzesi, Silifke Kalesi, Taşkörpü gibi yerler de Taşucu’na gelenlerin mutlaka görmek isteyeceği yerlerdir.

Mersin Taşucu RentiCar Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

Mersin Taşucu araç kiralama seçeneklerini kullanmak bu şehri hakkıyla keşfetmek için oldukça etkili yöntemlerden biri. RentiCar araç kiralama seçeneklerinden araba kiralama fiyatlarını görebilir ve dakikalar içinde en ucuz araç kiralama deneyimini yaşayabilirsiniz. RentiCar sizlerin en güzel deneyimlerinizi konforlu bir araç eşliğinde yaşamanız için hep yanınızda.

Mersin Taşucu Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular