Hayatın Tadı Yolda Çıkar.

Hemen Kirala, Tadını Çıkar!

Lokasyonlar
Mersin Çiftlikköy

Mersin Çiftlikköy Araç Kiralama

Mersin’in ilçelerinden Yenişehir’in bir mahallesi olan Çiftlikköy sürekli gelişmekte olduğu için nüfusu da o oranda artış gösterir. Çiftlikköy, Mersin‘in en yaşanılır beldelerinin başında gelir. İklimi, yemekleri ve hareketli şehir hayatı ile insanların beklentilerini büyük ölçüde karşılar. Mersin Çiftlikköy araç kiralama işlemi yaparak birçok yere çok daha konforlu ve zamandan tasarruf ederek ulaşmanız mümkün. RentiCar’ın kampanyalarından yararlanın ve seyahat planlarınızı ertelemeyin.

 

Mersin Çiftlikköy Gezilecek Yerler Nelerdir?

Akdeniz ikliminin hâkim olduğu Mersin şehri yılın her mevsimi turist ağırlar. Yazın deniz tatili için çok uygun olan şehirde diğer mevsimlerde de ılıman bir hava hâkim olduğu için her yeri gezip görmeye çok uygun koşullar oluşur.

Mersin’de görülmeye değer bazı yerlere birlikte göz atalım.

 

1. Yerköprü Şelalesi

Şehrin öne çıkan güzellikleri arasında ilk sıralarda yerini koruyan Şelale, Mut ilçesinde yer alır. Tam anlamıyla büyüleyici etkiye sahip bu parkta 300 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğinde bir göl bulunmaktadır. 30 metre yüksekten dökülen şelalenin dibinde oluşan gölün derinliği ise yaklaşık 15 metredir. Gidenlerin tekrar görmek istedikleri rüya gibi bir milli parktır.

 

2. Tarsus Şelalesi

Akdeniz'e dökülen şelale tam bir doğa harikasıdır. Mersin’e gelen turistlerin mutlaka görmek istediği bu şelalenin ırmak uzunluğu 142 km’dir.

 

3. Cennet Cehennem Çökükleri

Mersin denince akla ilk gelen yerlerdendir. Mersin’in Silifke ilçesinde yer almaktadır. Derinliği 70 ve 128 metre kadar olan çökükler turistler tarafından büyük ilgi görmektedir. Mersin’e gidip bu obrukları görmeden dönmeyin.

 

4. Aynalı Göl – Gilindire Mağarası

Tıpkı bir ayna gibi yansıdığı için ismi Aynalı Göl olmuştur. Burası Buzul Çağı’na kadar dayanan bir geçmişe sahiptir. Şifalı olduğu düşünüldüğü için turistlerin yoğun talep gösterdiği Gilindire Mağarası’nın girişinin bir falezin ucunda olduğu bilinmektedir.

 

Mersin daha önce görmediğiniz bir şehir ise mutlaka fırsat verin. RentiCar’dan kiralayacağınız konforlu ve güvenli aracınızla zamandan tasarruf ederek şehri keşfedin.

 

RentiCar ile Mersin Çiftlikköy Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

Mersin turizm kenti olması sebebiyle özellikle yaz mevsiminde turist akınına uğrar. Bu süreçte araç kiralama yaparak gideceğiniz yerlere çok daha konforlu ulaşıp aynı zamanda sağlık koşulları hususunda da içiniz rahat seyahat edebilirsiniz. Seyahatlerinizi ertelemenize artık lüzum yok çünkü RentiCar tüm araç kiralayanlar için 12 aya varan taksit olanakları sunmaya devam ediyor. RentiCar ile mutlu ve sağlıklı yolculuklar.

Mersin Çiftlikköy Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular