Ana Sayfa
Lokasyonlar

Balıkesir Burhaniye Araç Kiralama

Ege Bölgesi’nde yer alan ve Kaz Dağları ve Madra Dağı arasında kalan Balıkesir Burhaniye, Edremit körfezinin şirin bir kasabasıdır. Zeytin ağaçları bakımından zengin olan bu bölgeye aynı zamanda bu sebeple Zeytin Rivierası da deniliyor. Tarihi, kültürel zenginlikleri ve doğal güzelliğiyle büyüleyen Burhaniye’yi gezmek isteyen ziyaretçiler, rahatça gezip görebilmek için tam da bu konumda bulunan RentiCar araç kiralama seçeneklerini tercih edebilirler.

Balıkesir Burhaniye Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Görülmeye değer birçok güzelliği bünyesinde barındıran Burhaniye özellikle yaz tatili yapmak isteyenlerin çokça tercih ettiği bir bölgedir. Mitolojide “Işık Sahili” olarak geçen bu doğa harikası kumsallar güneşte ışıl ışıl parlamasıyla ünlüdür. Hatta öyledir ki; Zeus’un eşi Tanrıça Hera’nın İda Dağları’ndan gelip bu ışıl ışıl kumsalda güneşlendiğine inanılmaktadır. Bunun dışında, tatil için tercih edilmesinin bir diğer sebebi de ilçenin denize yakın diğer yerler kadar kalabalık olmamasıdır.

Bu sahillerden biri de Burhaniye’nin en popüler mahallesi olan Ören’de bulunur. Temiz denizi, ışıl ışıl plajı ve yemyeşil dinlenme tesisiyle her yıl binlerce ziyaretçiye kucak açan bu sahil, ilçe merkezine yaklaşık 4 km uzaklıktadır. Özellikle tertemiz suyu ve incecik kumu ile ünlü olan Ören Plajı, 2000 yılından bu yana Avrupa Çevre Eğitim Vakfı tarafından verilen “Denize Girilebilirlik Ölçütü” olan Mavi Bayrak ile tescil edilmiştir. Doğal güzellikler bir yana, tarihî güzellikleriyle de ünlü olan Burhaniye’yi gezen tarih sever ziyaretçiler için Adramytteion Antik Kenti güzel bir başlangıç noktası olabilir. Bölgenin en önemli antik kenti olan ve Eski Edremit olarak da bilinen tarihî kent, tarih boyunca sık sık istilaya uğraması nedeniyle 1090 yılında tamamen terk edilmiştir.

Bunun dışında doğanın ve tarihin birleştiği Kaya Sunakları da görülmesi gereken önemli bir yerdir. Plan bakımından Antik Çağ’ın tapım yerlerinden farklı olan Kaya Sunakları, Cilalı Taş Devri’nden beri var olan tanrılaştırılmış doğa ve bereket inancının en güzel örneğidir.

Balıkesir Burhaniye Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

Son dönemlerde turistik bölge gezilerinde rahatlık amacıyla araç kiralama talepleri artmıştır ve günün her saati bütçenize uygun araç kiralayabileceğiniz RentiCar, müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Tek yapmanız gereken lokasyon ve tarih bilgilerini girdikten sonra bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan arabayı hemen kiralamak.

Balıkesir Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular