Ana Sayfa
Lokasyonlar

Kıbrıs Girne Araç Kiralama

Girne, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bir liman kentidir. Girne kenti ve çevresi, Kuzey Kıbrıs'ın turizm başkentidir. Güneyde Girne Dağları, kuzeyde Akdeniz bulunur. Şehrin merkezinde yer alan antik liman, Girne Kalesi'nin hemen yanında bulunur. Liman boyunca hem yerli halk hem de turistlerin sık gittiği lokantalar, barlar ve açık hava kafeler vardır.

Kıbrıs Girne araç kiralama Girne’yi keşfedebilmenin en konforlu tercihleri arasında ilk sıradadır. RentiCar’ın araç kiralama hizmetinden faydalanıp Girne'ye bağlı diğer bölgeler olan; Bellapais, Karaoğlanoğlu, Çatalköy, Alsancak, Lapta, Karşıyaka, Çamlıbel, Sadrazamköy ve Kayalar’ı güvenli ve konforlu biçimde gezip görebilirsiniz.

Kıbrıs Girne Gezilecek Yerler Nereler?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gidebilmek için vize gereksinimi yoktur fakat dış hatlar olarak yolculuk yapılır. Buraya ulaşım yolu olarak en fazla hava yolu tercih ediliyor. Kuzey Kıbrıs Ercan Havalimanı, KIbrıs’ın Lefkoşa kentinde bulunmaktadır. Girne’ye gidebilmek için 30 dakikalık bir yolculuk yapmak gerekiyor. Diğer bir yöntem ise Alanya’dan feribot ile direkt Girne'ye gidebilmeniz mümkün. Şimdi Girne’de nereleri ziyaret etmeli biraz ona bakalım.

Kıbrıs’ın bir ada oluşu onu özellikle yaz mevsiminde oldukça popüler hâle getirir. Denize girilebilecek yerleri oldukça fazladır.

Alagadi Kaplumbağa Plajı

Bu plajın en önemli özelliği deniz kaplumbağalarının yaşam alanı olmasıdır. İlçe merkezine 15 km mesafededir, bu sebeple araç kiralama yaparak seyahatinizi konforlu hâle getirebilirsiniz. Park, milli park olma özelliğini de taşır ve girişler ücretsizdir.

Bellapais Manastırı

Bölgenin önemli tarihî yapılarından biri olan Bellapais Manastırı, şehir merkezine 5 km uzaklıktadır. Buraya ulaşımlar özel araçla yapılabilmektedir. RentiCar’ın araç kiralama hizmetlerinden faydalanın ve 1160 yılında inşa edilmiş bu yapıyı mutlaka görün.

Bellapais Manastırı, nisan-ekim arası 08:00-18:00, kasım-mart döneminde ise 08:00-15:30 saatleri arasında ziyaret edilebilmektedir.

Mavi Köşk

Girne merkeze 29 km mesafe uzaklıkta yer alır. Bu gizemli yapıya ancak özel araç ile ulaşım mümkündür. Gizemli olma sebebi ise dışarıdan görünmeyecek biçimde tasarlanan yapıyı çizen mimarın, başkalarına detay vermemesi amacıyla öldürüldüğü söylenmektedir. Pazartesi günleri dışında açıktır ve giriş ücretlidir.

Kıbrıs Girne Araç Kiralama Seçenekleri

İstediğiniz aracı bir tıkla ve bütçenize uygun fiyat olanakları ile kiralayın. RentiCar, size konforlu ve güvenli bir seyahat sunabilmek için çalışıyor. Aracınızı RentiCar’dan kiralayın, seyahatin tadını çıkarın.

Kıbrıs Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular